updated 9:30 AM EEST, May 18, 2018
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ:

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής Photos: HALKIDIKI VOICE / METRON DESIGN STUDIO

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 20η Αγωνιστική

Ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας επικράτησε με 4-1 του Διγενή Λακκώματος και "έπιασε" τον Π.Ο. Τρίγλιας στην κορυφή και στους 53 βαθμούς. Στο -7 από τους δύο πρωτοπόρους έφτασε ο Άρης Κασσανδρείας που επανήλθε στις νίκες με το εντός έδρας 1-0 επί του Αριστοτέλη Σταγ/Στρνίκης. Ισόπαλο με 2-2 τελείωσε το παιχνίδι Μ.Κ. Στρατωνίου - Ολύνθου Ολύνθου. Στη μάχη της παραμονής κερδισμένος ήταν ο Αετός που επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Αγίου Νικολάου στην Βαρβάρα, με την ομάδα της Σιθωνίας να παραμένει στην τελευταία θέση και το -7 από τον προτελευταίο πλέον Ηρακλή Νέας Φώκαιας, που ηττήθηκε στην έδρα του με 0-1 από την Άκανθο Ιερισσού.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα

Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας - Διγενής Λακκώματος 4 - 1
Άρης Κασσανδρείας - Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης 1 - 0
Μ.Κ. Στρατωνίου - Όλυνθος Ολύνθου 2 - 2
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Άκανθος Ιερισσού 0 - 1
Αετός Βαρβάρας - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0

Χθες είχαμε

Π.Ο Μουδανιών - Π.Ο Τρίγλιας 2 - 2
Προποντίς Νέου Μαρμαρά - Τορωναίος Αφύτου 1 - 2
Νίκη Πολυγύρου - Α.Ο Σάρτης 0 - 2

Βαθμολογία

1. Νέος Π.Ο Νέας Καλ/τειας 53
2. Π.Ο. Τρίγλιας 53
3. Άρης Κασσανδρείας 46
4. Όλυνθος Ολύνθου 44
5. Μ.Κ Στρατωνίου 40
6. Άκανθος Ιερισσού 30
7. Τορωναίος Αφύτου 29
8. Α.Ο. Σάρτης 24
9. Π.Ο. Μουδανιών 21
10. Διγενής Λακκώματος 21
11. Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης 20
12. Προποντίς Νέου Μαρμαρά 19
13. Νίκη Πολυγύρου 17
14. Αετός Βαρβάρας 16
15. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 15
16. Αστήρ Αγίου Νικολάου 8

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 18η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αναλυτκά τα αποτελέσματα

Σήμερα Κυριακή 4/2/2018

Χολομών Ρ.Π - Χολομών Ταξιάρχη 1 - 1
Ελπίδα Βραστών - Φοίνιξ Νικήτης 4 - 1
Δόξα Ορμύλιας - Νίκη Αμμουλιανής 1 - 1

Χθες Σάββατο 3/2/2018

Νέμεσις Συκιάς - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 1 - 0
Θύελλα Στανού - Θύελλα Μεταγγιτσίου 3 - 2
Απόλλων Αρναίας - Τορωναίος Συκιάς 1 - 0
Α.Σ Ουρανούπολης - Δόξα Κρήμνης 1 - 1

Βαθμολογία

1. Χολομών Ρ.Π 40
2. Ελπίς Βραστών 39
3. Απόλλων Αρναίας 37
4. Θύελλα Μεταγγιτσίου 36
5. Θύελλα Στανού 33
6. Τορωναίος Συκιάς 31
7. Δόξα Κρήμνης 27
8. Α.Σ. Ουρανούπολης 23
9. Χολομών Ταξιάρχη 23
10. Δόξα Ορμύλιας 21
11. Φοίνιξ Νικήτης 20
12. Νέμεσις Συκιάς 14
13. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 8
14. Νίκη Αμμουλιανής 4

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα 4/2/2018

Ελπίς Πολυγύρου - Θύελλα Κρήνης 1 - 4
Ερμής Νέας Ποτίδαιας - Κύπρος Διονυσίου 0 - 2
Θερμαικός Φλογητών - Αναγέννηση Βάβδου 0 - 2
Παλλήνη Παλιουρίου - Αετός Φούρκας Αποχώρησε η Παλλήνη 0 - 3 α.α


Χθες Σάββατο 3/2/2018

Α.Ο Σημάντρων - Α.Σ Αγίου Μάμα 2 - 1
Δόξα Καλυβών - Α.Ο Χανιώτης 0 - 4
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Αετός Ζωγράφου 7 - 0

Βαθμολογία

1. Θύελλα Κρήνης 49
2. Α.Ο. Χανιώτης 40
3. Α.Ο. Σημάντρων 39
4. Κύπρος Διονυσίου 35
5. Αετός Φούρκας 35
6. Ανθεμούς Γαλάτιστας 32
7. Αναγέννηση Βάβδου 28
8. Ερμής Νέας Ποτίδαιας 25
9. Θερμαικός Φλογητών 24
10. Ελπίς Πολυγύρου 14
11. Α.Σ. Αγίου Μάμα 14
12. Δόξα Καλυβών 12
13. Παλλήνη Παλιουρίου 4
14. Αετός Ζωγράφου 1



0000000HV

Last modified onΚυριακή, 04 Φεβρουάριος 2018 18:34