Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής Photos: HALKIDIKI VOICE / METRON DESIGN STUDIO

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Bayline Ναυαγοσωστική - 21η Αγωνιστική

Σημειώνοντας και τα τρία τέρματά του στην επανάληψη, ένα με τον Αλεξη Τσίγκα και δύο με τον Blendi Lieshaj, ο Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας πέρασε με 0-3 από την Σάρτη. Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Στρατονίκης, μεταξύ του Αριστοτέλη και του Π.Ο. Μουδανιών, με την ομάδα του Κώστα Ζαμπέτογλου να διατηρεί το αήττητο για τρίτο συνεχόμενο 90λεπτο, κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά στην φετινή περίοδο, σημάδι της αγωνιστικής ανάκαμψης της.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ισόπαλο με 1-1 τελείωσε το ντέρμπι κορυφής, μεταξύ του τρίτου Απόλλωνα Αρναίας και του πρωτοπόρου Χολομώντα Ρ.Π.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Η είδηση της ημέρας προέρχεται από την ουρά με τον Αετό Ζωγράφου να πετυχαίνει την πρώτη του νίκη, εντός έδρας με 2-1 επί της Ελπίδας Πολυγύρου, χάρη σε δύο τέρματα του Δημήτρη Βερβέρη. Μετά από ένα συγκλονιστικό, σε εναλλαγές του σκορ, παιχνίδι Αετός Φούρκας και Θύελλα Κρήνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Στο σκορ προηγήθηκαν οι πρωτοπόροι, ο Αετός έκανε την προσωρινή ανατροπή, με την Θύελλα να ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος με τον Ραφαέλα. Από το αυριανό πρόγραμμα δεσπόζει το ντέρμπι Α.Ο Χανιώτης - Α.Ο Σημάντρων.

Αετός Φούρκας - Θύελλα Κρήνης 2 - 2
Δόξα Καλυβών - Θερμαικός Φλογητών 1 - 3
Α.Σ Αγίου Μάμα - Ερμής Νέας Ποτίδαιας 1 - 1
Αετός Ζωγράφου - Ελπίς Πολυγύρου 2 - 1