Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Θύελλα Μεταγγιτσίου 2-2

Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Στον εξ'αναβολής αγώνα της 19ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Β' Κατηγορίας που έγινε σήμερα στην Μεγάλη Παναγία, ο τοπικός Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Θύελλα Μεταγγιτσίου, με το φινάλε να είναι συγκλονιστικό.

Μετά από ένα πρώτο 45λεπτο χωρίς τέρματα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πλάτσκο στο 54', ενώ στο 83' ο Σωτηρίου έδωσε "αέρα" δύο τερμάτων στον Ηρακλή. Οι φιλοξενούμενοι όμως μείωσαν  με τον Μυλωνά  στο 88', ενώ στο τρίτο λεπτό του επιπλέον χρόνου ο πρώτος σκόρερ της Θύελλας Παπαγεωργίου έφερε το ματς στα ίσια, διαμορφώνοντας και το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι η Θύελλα Μεταγγιτσίου έφτασε τους 37 βαθμούς, παραμένοντας όμως στην τέταρτη θέση, ενώ ο Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας πήγε στους εννέα, παραμένοντας και αυτός στην 13η, πέντε κάτω από τη Νέμεση Συκιάς.

Last modified onΤετάρτη, 21 Φεβρουάριος 2018 19:07