Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής Photos: HALKIDIKI VOICE / METRON DESIGN STUDIO

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 26η Αγωνιστική

Αποτελέσματα αγώνων Κυριακής 18 Μαρτίου

Α.Ο. Σάρτης - Όλυνθος Ολύνθου 1 - 4
Διγενής Λακκώματος - Άκανθος Ιερισσού 3 - 0
Π.Ο. Τρίγλιας - Νίκη Πολυγύρου 1 - 0
Τα Μ.Κ. Στρατωνίου - Π.Ο. Μουδανιών 1 - 1
Αετός Βαρβάρας - Προποντίς Νέου Μαρμαρά 5 - 3

Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου 17 Μαρτίου

Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 2 - 0
Τορωναίος Αφύτου - Άρης Κασσανδρείας 2005 2 - 1
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας 0 - 3 α.α Αποχώρησε ο Αστήρ

Βαθμολογία

1. Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας 71
2. Π.Ο. Τρίγλιας 69
3. Άρης Κασσανδρείας 58
4. Όλυνθος Ολύνθου 55
5. Μ.Κ. Στρατωνίου 48
6. Τορωναίος Αφύτου 38
7. Άκανθος Ιερισσού 35
8. Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης 30
9. Διγενής Λακκώματος 30
10. Α.Ο. Σάρτης 28
11. Προποντίς Νέου Μαρμαρά 27
12. Νίκη Πολυγύρου 27
13. Π.Ο. Μουδανιών 25
14. Αετός Βαρβάρας 22
15. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
16. Αστήρ Αγίου Νικολάου -1

*Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Eπόμενη Αγωνιστική - 27η

Σάββατο 24 Μαρτίου - Ώρα 16:00

Όλυνθος Ολύνθου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Π.Ο. Μουδανιών - Τορωναίος Αφύτου
Προποντίς Νέου Μαρμαρά - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α
Αετός Βαρβάρας - Τα Μ.Κ. Στρατωνίου

Κυριακή 25 Μαρτίου - Ώρα 17.00

Άκανθος Ιερισσού - Α.Ο. Σάρτης
Νίκη Πολυγύρου - Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Διγενής Λακκώματος
Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας - Π.Ο. Τρίγλιας

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 23η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα Κυριακής 18 Μαρτίου

Τορωναίος Συκιάς - Νίκη Αμμουλιανής 2016 2 - 3
Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Χολομών Ταξιάρχη 2 - 1
Ελπίδα Βραστών - Νέμεσις Συκιάς 4 - 0

Αποτελέσματα Σαββάτου 17 Μαρτίου

Απόλλων Αρναίας - Φοίνιξ Νικήτης 2 - 2
Χολομών Ρ.Π. - Δόξα Κρήμνης 0 - 0
Δόξα Ορμύλιας - Θύελλα Μεταγγιτσίου 1 - 0
Α.Σ.Ουρανούπολης - Θύελλα Στανού 1 - 2

Βαθμολογία

1. Χολομών Ρ.Π 51
2. Ελπίδα Βραστών 50
3. Απόλλων Αρναίας 41
4. Θύελλα Μεταγγιτσίου 41
5. Θύελλα Στανού 41
6. Τορωναίος Συκιάς 35
7. Δόξα Κρήμνης 35
8. Χολομών Ταξιάρχη 31
9. Δόξα Ορμύλιας 28
10. Α.Σ. Ουρανούπολης 27
11. Φοίνιξ Νικήτης 26
12. Νέμεσις Συκιάς 17
13. Νίκη Αμμουλιανής 2016 14
14. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 12

Επόμενη Αγωνιστική - 24η

Σάββατο 24 Μαρτίου - Ώρα 16.00

Χολομών Ταξιάρχη - Απόλλων Αρναίας
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Α.Σ Ουρανούπολης

Κυριακή 25 Μαρτίου - Ώρα 14.00

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Χολομών Ρ.Π

Κυριακή 25 Μαρτίου - Ώρα 17.00

Τορωναίος Συκιάς - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας
Φοίνιξ Νικήτης - Δόξα Ορμύλιας
Δόξα Κρήμνης - Ελπίδα Βραστών
Θύελλα Στανού - Νέμεσις Συκιάς

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα Κυριακής 18 Μαρτίου

Αετός Φούρκας - Αναγέννηση Βάβδου 1 - 0
Α.Ο. Σημάντρων - Θύελλα Κρήνης 1 - 3
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Παλλήνη Παλιουρίου 3 - 0 α.α Αποχώρησε η Παλλήνη

Αποτελέσματα Σαββάτου 17 Μαρτίου

Α.Ο. Χανιώτης - Α.Σ.Αγίου Μάμα 1 - 0
Δόξα Καλυβών - Αετός Ζωγράφου 3 - 0
Θερμαικός Φλογητών - Κύπρος Διονυσίου 2 - 2
Ερμής Νέας Ποτίδαιας - Ελπίς Πολυγύρου 2 - 1

Βαθμολογία

1. Θύελλα Κρήνης 62
2. Α.Ο.Χανιώτης 53
3. Ανθεμούς Γαλάτιστας 47
4. Κύπρος Διονυσίου 44
5. Αετός Φούρκας 44
6. Α.Ο.Σημάντρων 42
7. Θερμαϊκός Φλογητών 32
8. Αναγέννηση Βάβδου 31
9. Ερμής Νέας Ποτίδαιας 30
10. Ελπίς Πολυγύρου 21
11. Α.Σ.Αγίου Μάμα 19
12. Δόξα Καλυβών 16
13. Αετός Ζωγράφου 4
14. Παλλήνη Παλιουρίου 4

Η Παλλήνη Παλιουρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 24η

Σάββατο 24 Μαρτίου - Ώρα 16.00

Α.Ο. Χανιώτης - Αετός Φούρκας
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Θερμαικός Φλογητών
Αετός Ζωγράφου - Α.Ο.Σημάντρων
Θύελλα Κρήνης - Ερμής Νέας Ποτίδαιας

Κυριακή 25 Μαρτίου - Ώρα 17.00

Αναγέννηση Βάβδου - Δόξα Καλυβών
Κύπρος Διονυσίου - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Ελπίς Πολυγύρου - Παλλήνη Παλιουρίου 3 - 0 α.α



0000000HV

Last modified onΔευτέρα, 19 Μάρτιος 2018 14:30