Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής Photos: HALKIDIKI VOICE / METRON DESIGN STUDIO

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 27η Αγωνιστική

Αλλαγή σκηνικού στην κορυφή, με τον Π.Ο. Τρίγλιας να επανέρχεται σ'αυτήν, μετά την μεγάλη εκτός έδρας νίκη του στο ντέρμπι επί του Νέου Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας με 0-2. Στη μάχη της παραμονής ο Α.Ο. Σάρτης πέτυχε μεγάλη νίκη στην Ιερισσό με 0-1 επί της Ακάνθου, ενώ η Νίκη επικράτησε με 1-0 στον Πολύγυρο του Αριστοτέλη Σταγείρων/Στρατονίκης.

Αποτελέσματα Κυριακής 25 Μαρτίου

Άκανθος Ιερισσού - Α.Ο. Σάρτης 0 - 1
Νίκη Πολυγύρου - Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης 1 - 0
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Διγενής Λακκώματος 2 - 0
Νέος Π.Ο.Νέας Καλ/τειας - Π.Ο. Τρίγλιας 0 - 2

Αποτελέσματα Σάββατου 24 Μαρτίου

Όλυνθος Ολύνθου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 3 - 0
Π.Ο.Μουδανιών - Τορωναίος Αφύτου 3 - 3
Προποντίς Νέου Μαρμαρά - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α
Αετός Βαρβάρας - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 2 - 1

Βαθμολογία

1.Π.Ο.Τρίγλιας 72
2.Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας 71
3.Άρης Κασσανδρείας 2005 61
4.Όλυνθος Ολύνθου 58
5.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 48
6.Τορωναίος Αφύτου 39
7.Άκανθος Ιερισσού 35
8.Α.Ο Σάρτης 31
9.Νίκη Πολυγύρου 30
10.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 30
11.Προποντίς Νέου Μαρμαρά 30
12.Διγενής Λακκώματος 30
13.Π.Ο.Μουδανιών 26
14.Αετός Βαρβάρας 25
15.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
16.Αστήρ Αγίου Νικολάου -1

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 28η - Σάββατο 14 Απριλίου - 17.00

Άκανθος Ιερισσού - Όλυνθος Ολύνθου
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Νίκη Πολυγύρου
Α.Ο Σάρτης - Άρης Κασσανδρείας 2005
Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης - Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας
Διγενής Λακκώματος - Π.Ο Μουδανιών
Π.Ο Τρίγλιας - Προποντίς Νέου Μαρμαρά
Τορωναίος Αφύτου - Αετός Βαρβάρας
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 0 - 3 α.α

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 24η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Και εδώ είχαμε αλλαγή σκηνικού στην κορυφή, με την Ελπίδα Βραστών να περνάει πρώτη, μετά την εκτός έδρας νίκη της με 0-2 επί της Δόξας Κρήμνης. Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την εκπληκτική, το τελευταίο διάστημα, Νίκη Αμμουλιανής, με ''θύμα'' της αυτή τη φορά τον μέχρι χθες πρωτοπόρο Χολομώντα Ρ.Π επί του οποίου επικράτησε με 2-1 και ''έπιασε'' πλέον στους 17 βαθμούς τη Νέμεση Συκιάς.

Αποτελέσματα Κυριακής 25 Μαρτίου

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Χολομών Ρ.Π 2 - 1
Τορωναίος Συκιάς - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 6 - 0
Φοίνιξ Νικήτης - Δόξα Ορμύλιας 0 - 1
Δόξα Κρήμνης - Ελπίδα Βραστών 0 - 2
Θύελλα Στανού - Νέμεσις Συκιάς 2 - 0

Αποτελέσματα Σαββάτου 24 Μαρτίου

Χολομών Ταξιάρχη - Απόλλων Αρναίας 4 - 3
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Α.Σ Ουρανούπολης 2 - 0

Βαθμολογία

1.Ελπίδα Βραστών 53
2.Χολομών Ρ.Π 51
3.Θύελλα Μεταγγιτσίου 44
4.Θύελλα Στανού 44
5.Απόλλων Αρναίας 41
6.Τορωναίος Συκιάς 38
7.Δόξα Κρήμνης 35
8.Χολομών Ταξιάρχη 34
9.Δόξα Ορμύλιας 31
10.Α.Σ. Ουρανούπολης 27
11.Φοίνιξ Νικήτης 26
12.Νέμεσις Συκιάς 17
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 17
14.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 12

Επόμενη Αγωνιστική - 25η - Σάββατο 31 Μαρτίου - Ώρα 17.00

Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Απόλλων Αρναίας
Χολομών Ρ.Π - Τορωναίος Συκιάς
Δόξα Ορμύλιας - Χολομών Ταξιάρχη
Ελπίδα Βραστών - Νίκη Αμμουλιανής 2016
Α.Σ.Ουρανούπολης - Φοίνιξ Νικήτης
Θύελλα Στανού - Δόξα Κρήμνης
Νέμεσις Συκιάς - Θύελλα Μεταγγιτσίου

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Η Κύπρος επικράτησε με 1-0 του Ανθεμούντα Γαλάτιστας, στο ντέρμπι της τρίτης θέσης και τον ''έπιασε'' στους 47 βαθμούς. Και μαθηματικά πρωταθλήτρια αναδείχθηκε χθες η Θύελλα Κρήνης, μετά το εντός έδρας 3-1 επί του Ερμή Νέας Ποτίδαιας, ενώ ενισχύθηκε και η θέση απ'ευθείας ανόδου του Α.Ο. Χανιώτης, που επικράτησε χθες του Αετού Φούρκας με 2-1 και πλέον είναι στο +9 από την τρίτη θέση.

Αποτελέσματα Κυριακής 25 Μαρτίου

Αναγέννηση Βάβδου - Δόξα Καλυβών 3 - 0
Κύπρος Διονυσίου - Ανθεμούς Γαλάτιστας 1 - 0
Ελπίς Πολυγύρου - Παλλήνη Παλιουρίου 3 - 0 α.α Αποχώρησε η Παλλήνη

Αποτελέσματα Σαββάτου 24 Μαρτίου

Α.Ο.Χανιώτης - Αετός Φούρκας 2 - 1
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Θερμαικός Φλογητών 4 - 0
Θύελλα Κρήνης - Ερμής Νέας Ποτίδαιας 3 - 1
Αετός Ζωγράφου - Α.Ο.Σημάντρων δεν διεξήχθη

Βαθμολογία

1.Θύελλα Κρήνης 65
2.Α.Ο.Χανιώτης 56
3.Ανθεμούς Γαλάτιστας 47
4.Κύπρος Διονυσίου 47
5.Αετός Φούρκας 44
6.Α.Ο.Σημάντρων 42
7.Αναγέννηση Βάβδου 34
8.Θερμαικός Φλογητών 32
9.Ερμής Νέας Ποτίδαιας 30
10.Ελπίς Πολυγύρου 24
11.Α.Σ Αγίου Μάμα 22
12.Δόξα Καλυβών 16
13.Αετός Ζωγράφου 4
14.Παλλήνη Παλιουρίου 4

Η Παλλήνη Παλιουρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Αετός Ζωγράφου και Α.Ο Σημάντρων έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη Αγωνιστική - 25η - Σάββατο 31 Μαρτίου - Ώρα 17.00

Αετός Φούρκας - Δόξα Καλυβών
Θερμαικός Φλογητών - Α.Ο.Χανιώτης
Α.Ο.Σημάντρων - Αναγέννηση Βάβδου
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Α.Σ.Αγίου Μάμα
Ερμής Νέας Ποτίδαιας - Αετός Ζωγράφου
Ελπίς Πολυγύρου - Κύπρος Διονυσίου
Παλλήνη Παλιουρίου - Θύελλα Κρήνης 0 - 3 α.α



0000000HV

Last modified onΚυριακή, 25 Μάρτιος 2018 21:29