updated 8:13 AM EEST, Apr 24, 2018
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ:

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής

Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ Χαλκιδικής Photos: HALKIDIKI VOICE / METRON DESIGN STUDIO

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Bayline Nαυαγοσωστική - 28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Με νίκες συνέχισαν Π.Ο. Τρίγλιας και Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας, πιο δύσκολα ο πρώτος με ανατροπή με 2-1 επί της Προποντίδας Νέου Μαρμαρά, πιο εύκολα ο δεύτερος με το εμφατικό 0-5 επί του Αριστοτέλη στην Στρατονίκη. Στη μάχη της παραμονής, μεγάλες νίκες πέτυχαν Α.Ο. Σάρτης και Νίκη Πολυγύρου, επί των Άρη Κασσανδρείας και Ηρακλή Νέας Φώκαιας αντίστοιχα, ενώ ο Διγενής Λακκώματος ήταν ο ευνοημένος από το ισόπαλο, χωρίς τέρματα, παιχνίδι του ''Αβραάμ Παπαδόπουλος'' κόντρα στον Π.Ο. Μουδανιών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Άκανθος Ιερισσού - Όλυνθος Ολύνθου 1 - 5
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Νίκη Πολυγύρου 2 - 4
Α.Ο. Σάρτης - Άρης Κασσανδρείας 2005 3 - 1
Αριστοτέλης Σταγ/Στρν/νίκης - Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας 0 - 5
Διγενής Λακκώματος - Π.Ο. Μουδανιών 0 - 0
Π.Ο.Τρίγλιας - Προποντίς Νέου Μαρμαρά 2 - 1
Τορωναίος Αφύτου - Αετός Βαρβάρας 1 - 1
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 0 - 3 α.α

Βαθμολογία

1.Π.Ο.Τρίγλιας 75
2.Νέος Π.Ο.Νέας Καλ/τειας 74
3.Άρης Κασσανδρείας 2005 61
4.Όλυνθος Ολύνθου 61
5.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 51
6.Τορωναίος Αφύτου 40
7.Άκανθος Ιερισσού 35
8.Α.Ο Σάρτης 34
9.Νίκη Πολυγύρου 33
10.Διγενής Λακκώματος 31
11.Προποντίς Νέου Μαρμαρά 30
12.Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης 30
13.Π.Ο.Μουδανιών 27
14.Αετός Βαρβάρας 26
15.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
16.Αστήρ Αγίου Νικολάου -1

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική - 29η - Κυριακή 22 Απριλίου - 17.00

Όλυνθος Ολύνθου - Νίκη Πολυγύρου
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Άκανθος Ιερισσού
Νέος Π.Ο. Νέας Καλ/τειας - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Π.Ο.Μουδανιών - Α.Ο. Σάρτης
Προποντίς Νέου Μαρμαρά - Αριστοτέλης Σταγ/Στρνίκης
Αετός Βαρβάρας - Διγενής Λακκώματος
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Π.Ο.Τρίγλιας
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τορωναίος Αφύτου δ.δ

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 26η - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μετά την πρωταθλήτρια του ομίλου Θύελλα Κρήνης, που ολοκλήρωσε επιτυχώς την χρονιά με το απόλυτο των εντός έδρας νικών, χάρη στο 4-2 επί της Κύπρου Διονυσίου, ο Α.Ο. Χανιώτης πανηγυρίζει από σήμερα την επιστροφή του στην Α' Κατηγορία, μετά από 26 ολόκληρα χρόνια (τελευταία παρουσία του την περίοδο 1991 - 92). Η ομάδα του Κώστα Μαναλούτσου αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στο Παλιούρι, κόντρα στον Ανθεμούντα Γαλάτιστας,διατηρώντας το +7 από την ομάδα του Γιάννη Κάρτα και την απ'ευθείας άνοδο. Ο Ανθεμούς θα αντιμετωπίσει, με πλεονέκτημα έδρας, την Κύπρο Διονυσίου και ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα τεθεί αντιμέτωπος με τον τρίτο του Βόρειου Ομίλου με ''έπαθλο'' την πέμπτη θέση ανόδου στην Α' Κατηγορία. Στην Γ' Κατηγορία υποβιβάζονται οι Αετός Ζωγράφου και Παλλήνη Παλιουρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου.

Θερμαϊκός Φλογητών - Αετός Φούρκας 0 - 2
Δόξα Καλυβών - Α.Ο Σημάντρων 0 - 1
Α.Ο.Χανιώτης - Ανθεμούς Γαλάτιστας 0 - 0
Αναγέννηση Βάβδου - Ερμής Νέας Ποτίδαιας 2 - 1
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Ελπίς Πολυγύρου 2 - 2
Αετός Ζωγράφου - Παλλήνη Παλιουρίου 3 - 0 α.α
Θύελλα Κρήνης - Κύπρος Διονυσίου 4 - 2

Βαθμολογία - Τελική κανονικής περιόδου

1.Θύελλα Κρήνης 71
2.Α.Ο.Χανιώτης 58
3.Ανθεμούς Γαλάτιστας 51
4.Κύπρος Διονυσίου 50
5.Αετός Φούρκας 50
6.Α.Ο.Σημάντρων 49
7.Αναγέννηση Βάβδου 38
8.Θερμαικός Φλογητών 33
9.Ερμής Νέας Ποτίδαιας 33
10.Ελπίδα Πολυγύρου 25
11.Α.Σ. Αγίου Μάμα 23
12.Δόξα Καλυβών 16
13.Αετός Ζωγράφου 7
14.Παλλήνη Παλιουρίου 4

Η Παλλήνη Παλιουρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Η Κύπρος Διονυσίου υπερτερεί στην ισοβαθμία με τον Αετό Φούρκας (νίκη με 2-4 στην Φούρκα, ισοπαλία με 1-1 στο Διονυσίου).

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Το αυριανό πρόγραμμα

Ώρα Έναρξης - 17.00

Χολομών Ρ.Π - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας
Απόλλων Αρναίας - Δόξα Ορμύλιας
Τορωναίος Συκιάς - Ελπίδα Βραστών
Χολομών Ταξιάρχη - Α.Σ.Ουρανούπολης
Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Θύελλα Στανού
Φοίνιξ Νικήτης - Νέμεσις Συκιάς
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Δόξα Κρήμνης

Βαθμολογία - Σε 25 αγωνιστικές

1.Ελπίδα Βραστών 56
2.Χολομών Ρ.Π 54
3.Θύελλα Μεταγγιτσίου 47
4.Θύελλα Στανού 44
5.Απόλλων Αρναίας 44
6.Τορωναίος Συκιάς 38
7.Δόξα Κρήμνης 38
8.Χολομών Ταξιάρχη 35
9.Δόξα Ορμύλιας 32
10.Α.Σ.Ουρανούπολης 30
11.Φοίνιξ Νικήτης 26
12.Νίκη Αμμουλιανής 17
13.Νέμεσις Συκιάς 17
14.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 12



0000000HV

Last modified onΣάββατο, 14 Απρίλιος 2018 20:43