Ν ΠΟ Ν ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΜΚ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 4-1 (SLIDESHOW VIDEO)

Featured Ν ΠΟ Ν ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΜΚ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 4-1 (SLIDESHOW VIDEO) Photos: ΦΕΝΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ

Συνέχεια στην προετοιμασία των ομάδων με τον Ν ΠΟ Ν Καλλικράτειας να υποδέχεται το Σάββατο την ομάδα των ΜΚ Στρατωνίου σε έναν πολύ ενδιαφέροντα και αρκετά καλό αγώνα. Οι δύο προπονητές, ο Δημήτρης Κάλφας της Καλλικράτειας και ο Άκης Στόϊκος του Στρατωνίου, είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν σχήματα και συστήματα, για την όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία των ομάδων τους στην έναρξη του φετινού πρωταθλήματος.

Για την ιστορία αναφέρουμε ότι το Στρατώνι προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Μεμά, για να ισοφαρίσει στο 20' ο Νταντάμης με πέναλτυ. Ο Μηνάς Δόμπρογλου έκανε το 2-1 στο 38', σκορ με το οποίο πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου οι δύο ομάδες. Στην επανάληψη ο Νέος ΠΟΝΚ πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τον Λεσσάϊ στο 60', ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φαρμάκης στο 75'.
Διαιτητής ο Αλέξης Τσακαλίδης με βοηθούς τους Σκούτα Ν. και Σιώνη.

- Στο video που ακολουθεί, μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα της συνάντησης, όπως τα είδε ο φακός της Φένιας Χρηστίδου.

-Photos: Φένια Χρηστίδου - Editing: Halkidiki Voice