ΕΠΣΧ - Αποτελέσματα αγώνων - Βαθμολογίες A', Β', Γ' Κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Το σκορ της αγωνιστικής πέτυχε ο πρωτοπόρος Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας, με το εντός έδρας ευρύ 6 - 0 επί της Προποντίδας Νέου Μαρμαρά, ενώ αποσπάστηκε κατά έξι βαθμούς από την δεύτερη θέση, μετά την εντός έδρας ήττα της Ολύνθου Ολύνθου από τον Π.Ο.Μουδανιών με 1 - 2 και με ανατροπή μάλιστα.

Νέες νίκες, εντός έδρας αυτή τη φορά, για Α.Ο.Σάρτης και Νίκη Πολυγύρου, με 3 - 1 επί των Μεταλλείων Κασσάνδρας Στρατωνίου ο πρώτος και με 2 - 0 επί του Άρη Κασσανδρείας η δεύτερη.

Μετά από ένα ''χιτσκοκικό'' φινάλε Α.Ο.Χανιώτης και Διγενής Λακκώματος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3 - 3, ενώ χωρίς σκορ ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις Τορωναίου Αφύτου - Ελπίδας Βραστών και Ανθεμούντα Γαλάτιστας - Θύελλας Κρήνης.

Τέλος την πρώτη του νίκη σημείωσε ο ενισχυμένος Απόλλων Αρναίας, με 0 - 3 στην Ιερισσό επί της Ακάνθου.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι σκόρερς

Α.Ο.Σάρτης - Τα Μ.Κ.Στρατωνίου 3 - 1
(Ζάββας 25',Λουκάκης 34',Νταμαρλής 78' - Μεμά 23')

Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 6 - 0
(Lieshaj 25',79',Μήτσικας 28',Κομνηνάκης 43',Φιλιππίδης 47',Σαραγιώτης 58')

Νίκη Πολυγύρου - Άρης Κασσανδρείας 2005 2 - 0
(Βούλγαρης 50',Ιβάνωφ 73')

Ανθεμούς Γαλάτιστας - Θύελλα Κρήνης 0 - 0

Όλυνθος Ολύνθου - Π.Ο.Μουδανιών 1 - 2
(Μέτσι 32' - Καραπαύλος 85' πεν και 86')

Α.Ο.Χανιώτης - Διγενής Λακκώματος 3 - 3
(Σμυρλής 39' και 88',Μαναλούτσος 90'+6' - Πασχαλίδης 51',Τζιόβας 56',Χρυσογονίδης 60')

Τορωναίος Αφύτου - Ελπίδα Βραστών 0 - 0

Άκανθος Ιερισσού - Απόλλων Αρναίας 0 - 3
(Valmarski 36',Παπαγεωργίου 52',Σταματίου 57')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 21
2.Όλυνθος Ολύνθου 15
3.Α.Ο.Σάρτης 15
4.Νίκη Πολυγύρου 15
5.Π.Ο.Μουδανιών 13
6.Άρης Κασσανδρείας 2005 13
7.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 13
8.Τορωναίος Αφύτου 12
9.Διγενής Λακκώματος 11
10.Θύελλα Κρήνης 10
11.Ανθεμούς Γαλάτιστας 8
12.Α.Ο. Χανιώτης 5
13.Απόλλων Αρναίας 3
14.Ελπίδα Βραστών 2
15.Άκανθος Ιερισσού 2
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1,

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 8η

Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Α.Ο.Σάρτης
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Νίκη Πολυγύρου
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Όλυνθος Ολύνθου
Θύελλα Κρήνης - Α.Ο.Χανιώτης
Π.Ο Μουδανιών - Τορωναίος Αφύτου
Διγενής Λακκώματος - Απόλλων Αρναίας
Ελπίδα Βραστών - Άκανθος Ιερισσού

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Α.Σ.Ουρανούπολης - Δόξα Κρήμνης 1 - 1

Χθες Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Αετός Βαρβάρας - Νίκη Αμμουλιανής 2016 9 - 1
Χολομών Ταξιάρχη - Θύελλα Στανού 0 - 0
Τορωναίος Συκιάς - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 1 - 3
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Θύελλα Μεταγγιτσίου 1 - 1
ΠΑΟ Δουμπιών - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 0 - 1
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Φοίνιξ Νικήτης 0 - 3 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 12
2.Φοίνιξ Νικήτης 12
3.Θύελλα Στανού 10
4.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 9
5.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 9
6.ΠΑΟ Δουμπιών 8
7.Α.Σ. Ουρανούπολης 8
8.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 6
9.Δόξα Κρήμνης 6
10.Χολομών Ταξιάρχη 5
11.Θύελλα Μεταγγιτσίου 5
12.Τορωναίος Συκιάς 4
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 3
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Α.Ο Σημάντρων - Δόξα Καλυβών 1 - 0

Χθες Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Αετός Βατοπεδίου 4 - 0
Δόξα Ορμύλιας - Κύπρος Διονυσίου 0 - 1
Αιγέας Παλλήνης - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 2 - 1
Αναγέννηση Βάβδου - Θερμαικός Φλογητών 2 - 2
Αετός Φούρκας - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 2
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Νεάπολις Πολυχρόνου 2 - 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 15
2.Κύπρος Διονυσίου 15
3.Δόξα Ορμύλιας 12
4.Αιγέας Παλλήνης 10
5.Α.Ο.Σημάντρων 9
6.Αναγέννηση Βάβδου 8
7.Δόξα Καλυβών 6
8.Ελπίδα Πολυγύρου 6
9.Αετός Βατοπεδίου 6
10.Α.Σ Αγίου Μάμα 6
11.Θερμαικός Φλογητών 4
12.Αετός Φούρκας 3
13.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 1
14.Νεάπολις Πολυχρόνου 1

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Νέμεσις Συκιάς 2 - 2

Χθες Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Α.Ε.Σ.Γεροπλατάνου - Κόσμος Νέων Μουδανιών 1 - 5

Ρεπό ο Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας