ΕΠΣΧ - ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' - Β' - Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Featured ΕΠΣΧ - ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' - Β' - Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Photos: ΦΕΝΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ (photo αρχείου)

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης - Ρεπορτάζ: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

- Την πρώτη του βαθμολογική απώλεια κατέγραψε ο πρωτοπόρος Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα στην Γαλάτιστα με τον Ανθεμούντα.
Ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Κάλφα διατήρησε την διαφορά των έξι βαθμών από την δεύτερη θέση, στην οποία πέρασαν πλέον τα Μεταλλεία Κασσάνδρας Στρατωνίου, που πέτυχαν μεγάλη νίκη μέσα στην Όλυνθο με 1 - 2, χάρη σε τέρματα του Στράτου Καρνόπουλου στο 50' και το 75', ενώ στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Μυλωνά στο 7'. Έτσι το Στρατώνι πήρε τη ρεβάνς για τον αποκλεισμό του από το Κύπελλο, την περασμένη Τετάρτη, από την ομάδα του Χρήστου Νεοφώτιστου.
- Άκανθος Ιερισσού και Π.Ο.Μουδανιών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 - 1 με τον Τσεμεκίδη των γηπεδούχων να ισοφαρίζει στο 81', ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τον Σαιτιώτη στο 20'.
- Στα Βραστά ο Διγενής Λακκώματος προηγήθηκε στο 8' με τον Τσακλίδη, για να απαντήσει η Ελπίδα με τρία τέρματα του Γ.Καραβασίλη στο 19', στο 51' και στο 67'. Έτσι η ομάδα του Αριστοτέλη Φλέσσα πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.
- Στην Καλλιθέα ο Α.Ο.Χανιώτης προηγήθηκε στο 28' με τον Κυπριανού, για να ισοφαρίσει η Προποντίδα Νέου Μαρμαρά στο 41' με τον Πράπα. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Γιώργου Καδόπουλου έφτασαν στη νίκη με τέρματα των Βακαλόπουλου στο 87' και ένα ακόμα του Κυπριανού στο 90'+1.
- Χθες η Θύελλα Κρήνης πέτυχε σπουδαία νίκη με 0 - 1 στην Αρναία , επί ενός Απόλλωνα που προερχόταν από δύο συνεχόμενες εκτός έδρας νίκες, με γκολ του Καραποστόλου στο 23'
- Αναβλήθηκαν λόγω κακών καιρικών συνθηκών οι αγώνες Α.Ο. Σάρτης - Νίκη Πολυγύρου και Τορωναίος Αφύτου - Άρης Κασσανδρείας 2005.

Σήμερα Κυριακή 18 Νοεμβρίου

Α.Ο. Σάρτης - Νίκη Πολυγύρου αναβολή
Ελπίδα Βραστών - Διγενής Λακκώματος 3 - 1
Άκανθος Ιερισσού - Π.Ο. Μουδανιών 1 - 1
Τορωναίος Αφύτου - Άρης Κασσανδρείας 2005 αναβολή
Α.Ο. Χανιώτης - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 3 - 1
Όλυνθος Ολύνθου - Μ.Κ.Στρατωνίου 1 - 2
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 0 - 0

Χθες Σάββατο 17 Νοεμβρίου

Απόλλων Αρναίας - Θύελλα Κρήνης 0 - 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας 25
2. Μ.Κ.Στρατωνίου 19
3. Όλυνθος Ολύνθου 18
4. Π.Ο. Μουδανιών 17
5.Νίκη Πολυγύρου 15
6.Α.Ο. Σάρτης 15
7.Άρης Κασσανδρείας 2005 13
8. Θύελλα Κρήνης 13
9. Τορωναίος Αφύτου 12
10. Ανθεμούς Γαλάτιστας 12
11. Α.Ο. Χανιώτης 11
12. Διγενής Λακκώματος 11
13. Ελπίδα Βραστών 8
14. Απόλλων Αρναίας 6
15. Άκανθος Ιερισσού 3
16. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1

* Α.Ο. Σάρτης, Νίκη Πολυγύρου, Τορωναίος Αφύτου και Άρης Κασσανδρείας 2005 έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 18 Νοεμβρίου

Αριστοτέλης Σταγείρων-Στρατονίκης - Νίκη Αμμουλιανής 2016 1 - 0
Δόξα Κρήμνης - Φοίνιξ Νικήτης 2 - 5
Α.Σ.Ουρανούπολης - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 2 - 0
Τορωναίος Συκιάς - Θύελλα Στανού αναβολή
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Χολομών Ταξιάρχη 0 - 3 α.α - Αποχώρησε ο Αστήρ

Χθες Σάββατο 17 Νοεμβρίου

Αετός Βαρβάρας - ΠΑΟ Δουμπιών 2 - 1
Χολομών Ριζών-Παλαιόχωρας - Θύελλα Μεταγγιτσίου 5 - 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 18
2.Φοίνιξ Νικήτης 18
3.Θύελλα Στανού 13
4.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 12
5.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 12
6.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 12
7.ΠΑΟ Δουμπιών 11
8.Α.Σ.Ουρανούπολης 11
9.Χολομών Ταξιάρχη 8
10.Θύελλα Μεταγγιτσίου 8
11.Δόξα Κρήμνης 6
12.Τορωναίος Συκιάς 4
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 0
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

* Τορωναίος Συκιάς και Θύελλα Στανού έχουν από έναν αγώνα λιγότερο. Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Η Νίκη Αμμουλιανής 2016 έχει έναν μηδενισμό

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 18 Νοεμβρίου

Κύπρος Διονυσίου - Θερμαϊκός Φλογητών 1 - 0

Χθες Σάββατο 17 Νοεμβρίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Α.Σ.Αγίου Μάμα 3 - 0
Αναγέννηση Βάβδου - Αετός Φούρκας 1 - 2
Αιγέας Παλλήνης - Αετός Βατοπεδίου 4 - 0
Α.Ο.Σημάντρων - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 1
Δόξα Ορμύλιας - Νεάπολις Πολυχρόνου 5 - 0
Δόξα Καλυβών - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 1 - 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 21
2.Κύπρος Διονυσίου 21
3.Δόξα Ορμύλιας 18
4.Αιγέας Παλλήνης 16
5.Ελπίδα Πολυγύρου 10
6.Α.Ο.Σημάντρων 10
7.Δόξα Καλυβών 9
8.Α.Σ Αγίου Μάμα 9
9.Αναγέννηση Βάβδου 8
10.Θερμαικός Φλογητών 7
11.Αετός Βατοπεδίου 6
12.Αετός Φούρκας 6
13.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 1
14.Νεάπολις Πολυχρόνου 1

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σήμερα Κυριακή 18 Νοεμβρίου

ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου 3 - 0

Χθες Σάββατο 17 Νοεμβρίου

Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Κόσμος Νέων Μουδανιών 9 - 4

* Ρεπό είχε η Νέμεσις Συκιάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νέμεσις Συκιάς 10
2. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 9
3. Κόσμος Νέων Μουδανιών 6
4. ΑΠΟΕΛ Γερακινής 4
5. Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου 0



0000000HV

0000000eGUIDE1

Last modified onΚυριακή, 18 Νοέμβριος 2018 21:40