Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική Α' & Β' κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 14η Αγωνιστική

Απόλλων Αρναίας - Α.Ο.Σάρτης 1 - 1 (Μπουλγκουρίδης - Νταμαρλής)

Τορωναίος Αφύτου - Άκανθος Ιερισσού 5 - 1 (Σιδηρόπουλος 4', 72', Γερασίμου 7', Λογγινίδης 33', Σκέντος 54' - Ιατρού 71')

Α.Ο.Χανιώτης - Ελπίδα Βραστών 5 - 1 (Φαϊτατζόγλου 12', Λεμονής 20', 30', Βακαλόπουλος 39', Ντέντια 88' - Αρδάς 19')

Όλυνθος Ολύνθου - Διγενής Λακκώματος 1 - 0 (Αθανασιάδης 83')

Ανθεμούς Γαλάτιστας - Π.Ο.Μουδανιών διακοπή στο 25' λόγω ομίχλης στο 0 - 0

Νίκη Πολυγύρου - Θύελλα Κρήνης 4 - 0 (Ιβάνωφ 13', Χλιάπας 30', Πανισκάκης 37', 78')

Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 5 - 1 (Τσουκάνης 11' πέναλτι, Τσούρι 13', Τσακελίδης 50', Καρνόπουλος 85', Θεοχάρης Σάρτιος αυτογκόλ 90'+5' - Ουζούνης 85')

Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Άρης Κασσανδρείας 2005 1 - 0 (Κομνηνάκης 87')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 34
2.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 34
3.Νίκη Πολυγύρου 31
4.Π.Ο.Μουδανιών 27
5.Όλυνθος Ολύνθου 26
6.Άρης Κασσανδρείας 2005 25
7.Α.Ο.Σάρτης 22
8.Τορωναίος Αφύτου 19
9.Α.Ο.Χανιώτης 18
10.Ανθεμούς Γαλάτιστας 18
11.Θύελλα Κρήνης 18
12.Ελπίδα Βραστών 16
13.Απόλλων Αρναίας 11
14.Διγενής Λακκώματος 11
15.Άκανθος Ιερισσού 3
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1

Ανθεμούς Γαλάτιστας και Π.Ο.Μουδανιών έχουν από έναν αγώνα λιγότερο, αυτόν μεταξύ τους που θα ολοκληρωθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια

Επόμενη Αγωνιστική - 15η

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Α.Ο.Σάρτης - Άκανθος Ιερισσού
Διγενής Λακκώματος - Τορωναίος Αφύτου
Π.Ο.Μουδανιών - Α.Ο.Χανιώτης
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Ελπίδα Βραστών - Απόλλων Αρναίας
Θύελλα Κρήνης - Όλυνθος Ολύνθου
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Νίκη Πολυγύρου

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Θύελλα Στανού 2 - 2
Φοίνιξ Νικήτης - ΠΑΟ Δουμπιών 5 - 1
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Χολομών Ταξιάρχη 0 - 2
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

Χθες Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

Αετός Βαρβάρας - Α.Σ.Ουρανούπολης 4 - 1
Δόξα Κρήμνης - Τορωναίος Συκιάς 2 - 0
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 1 - 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 30
2.Φοίνιξ Νικήτης 30
3.Θύελλα Στανού 21
4.ΠΑΟ Δουμπιών 20
5.Χολομών Ταξιάρχη 16
6.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 16
7.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 15
8.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 14
9.Α.Σ.Ουρανούπολης 14
10.Δόξα Κρήμνης 13
11.Τορωναίος Συκιάς 11
12.Θύελλα Μεταγγιτσίου 8
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 2
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Θύελλα Μεταγγιτσίου και Νίκη Αμμουλιανής 2016 έχουν από -3
Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 12η

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Δόξα Κρήμνης - Αετός Βαρβάρας
Τορωναίος Συκιάς - Θύελλα Μεταγγιτσίου
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Φοίνιξ Νικήτης

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου - Ώρα 14.00

Χολομών Ταξιάρχη - Νίκη Αμμουλιανής 2016

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Α.Σ.Ουρανούπολης - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας
ΠΑΟ Δουμπιών - Θύελλα Στανού
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 0 - 3 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αναγέννηση Βάβδου 2 - 5
Δόξα Καλυβών - Αιγέας Παλλήνης 0 - 3

Χθες Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Δόξα Ορμύλιας 2 - 0
Κύπρος Διονυσίου - Α.Ο.Σημάντρων 1 - 0
Θερμαϊκός Φλογητών - Α.Σ.Αγίου Μάμα 3 - 0
Νεάπολις Πολυχρόνου - Αετός Φούρκας 1 - 3
Αετός Βατοπεδίου - Ελπίδα Πολυγύρου 0 - 4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 33
2.Κύπρος Διονυσίου 33
3.Αιγέας Παλλήνης 25
4.Δόξα Ορμύλιας 21
5.Ελπίδα Πολυγύρου 19
6.Θερμαϊκός Φλογητών 19
7.Δόξα Καλυβών 16
8.Αετός Φούρκας 15
9.Α.Ο.Σημάντρων 13
10.Α.Σ.Αγίου Μάμα 12
11.Αναγέννηση Βάβδου 11
12.Αετός Βατοπεδίου 6
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 2
14.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 1

Επόμενη Αγωνιστική - 12η

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Α.Ο.Σημάντρων - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Ελπίδα Πολυγύρου

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου - Ώρα 11.00

Κύπρος Διιονυσίου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Δόξα Ορμύλιας - Δόξα Καλυβών
Αιγέας Παλλήνης - Θερμαϊκός Φλογητών
Αναγέννηση Βάβδου - Νεάπολις Πολυχρόνου
Αετός Φούρκας - Αετός Βατοπεδίου

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9η Αγωνιστική

Χθες Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Κόσμος Νέων Μουδανιών 3 - 2
Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Νέμεσις Συκιάς 4 - 0
Ρεπό η Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέμεσις Συκιάς 19
2.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 18
3.Κόσμος Νέων Μουδανιών 9
4.ΑΠΟΕΛ Γερακινής 7
5.Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου 0

Επόμενη Αγωνιστική - 10η Τελευταία

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Κόσμος Νέων Μουδανιών - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Γήπεδο Διονυσίου
Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου - ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Γήπεδο Παλαιόχωρας