ΕΠΣΧ - Αποτελέσματα και βαθμολογίες Α', Β', Γ' κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 15η Αγωνιστική

Η Νίκη Πολυγύρου ήταν η κερδισμένη της 15ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου. Η ομάδα του Γιώργου Βούλγαρη πέτυχε το σκορ της ημέρας, με το ευρύ 0-6 στο Νέο Μαρμαρά και έφτασε στο -1 από την κορυφή και τους Νέο Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας και Μ.Κ. Στρατωνίου, μετά το 1-1 στο μεταξύ τους χθεσινό ντέρμπι. Στις καθυστερήσεις "έσωσε" τον βαθμό της ισοπαλίας ο Άρης Κασσανδρείας, απέναντι στον εξαιρετικό Ανθεμούντα Γαλάτιστας, ενώ μεγάλη νίκη, την τέταρτη εκτός έδρας, πέτυχε ο Απόλλων Αρναίας επί της Ελπίδας Βραστών. Από το πρώτο μέρος εξασφάλισε τη νίκη η Όλυνθος Ολύνθου, μέσα στην Κρήνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο κλείσιμο της αυλαίας του πρώτου γύρου

Σήμερα Κυριακή 23 Δεκεμβρίου

Ελπίδα Βραστών - Απόλλων Αρναίας 2-3 (Κακούρος 52', Φλέσσας 87' - Μπουλγκουρίδης 15', 57', Σταματίου 90'+2')
Θύελλα Κρήνης - Όλυνθος Ολύνθου 0-3 (Γεραντζής 8', 29', Μέτσι 46')
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Ανθεμούς Γαλάτιστας 1-1 (Μίλκας 90'+5' - Φρόκου 56')
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Νίκη Πολυγύρου 0-6 (Πανισκάκης 1', 44', 75', 78', Χατζηστεργίου 38', 54')

Χθες Σάββατο 22 Δεκεμβρίου

Α.Ο. Σάρτης - Άκανθος Ιερισσού 2-1 (6' Τακάκης, 45' Μελίσσης - 60' Πασχαλάς)
Διγενής Λακκώματος - Τορωναίος Αφύτου 3-4 (Σέρα 1', 31', Πασχαλίδης 19' - Σιούζος 13', Πάτσι 41', Γερασίμου 52', 79')
Π.Ο.Μουδανιών - Α.Ο.Χανιώτης 0-2 (Λουϊζίδης 31' αυτογκόλ, Σμυρλής 62')
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 1-1 (Τσουκάνης 62' - Κομνηνάκης 18')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 35
2.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 35
3.Νίκη Πολυγύρου 34
4.Π.Ο.Μουδανιών 30
5.Όλυνθος Ολύνθου 29
6.'Άρης Κασσανδρείας 2005 26
7.Α.Ο.Σάρτης 25
8.Τορωναίος Αφύτου 22
9.Α.Ο.Χανιώτης 21
10.Ανθεμούς Γαλάτιστας 19
11.Θύελλα Κρήνης 18
12.Ελπίδα Βραστών 16
13.Απόλλων Αρναίας 14
14.Διγενής Λακκώματος 11
15.Άκανθος Ιερισσού 3
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1

Επόμενη Αγωνιστική - 16η

Σάββατο 12 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Τορωναίος Αφύτου - Θύελλα Κρήνης
Α.Ο.Χανιώτης - Άρης Κασσανδρείας 2005
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Νίκη Πολυγύρου

Κυριακή 13 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Ελπίδα Βραστών - Α.Ο.Σάρτης
Άκανθος Ιερισσού - Διγενής Λακκώματος
Απόλλων Αρναίας - Π.Ο.Μουδανιών
Όλυνθος Ολύνθου - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Τα Μ.Κ Στρατωνίου

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 23 Δεκεμβρίου

Χολομών Ταξιάρχη - Νίκη Αμμουλιανής 2016 0 - 2 (Καραστέγιος 45',Καραστεφούδης 50')
Α.Σ. Ουρανούπολης - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 4 - 0 (Φούρναρης 16',Σαραντούδας 55',57',Γκίρλος 73')
Π.Α.Ο. Δουμπιών - Θύελλα Στανού 1 - 1 (Ξεφτέρης 80' - Στόϊκος 56')

Χθες Σάββατο 22 Δεκεμβρίου

Δόξα Κρήμνης - Αετός Βαρβάρας 0 - 6 (18', 33' Ραμιώτης, 23', 31' Μαύρος, 59' Σαϊτιώτης, 72' Αλβανός)
Τορωναίος Συκιάς - Θύελλα Μεταγγιτσίου 3 - 0 (8' Παρλαμέντας, 72' Μανωλακούδης Άγγελος, 83' Γεωργιάδης)
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Φοίνιξ Νικήτης 3 - 2 (Σιδηρόπουλος 72', 86', Αντωνίου 84' - Κουμπούρης 48', Τζόλας 54' αυτογκόλ)
Αστήρ Αγίου - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 0 - 3 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 33
2.Φοίνιξ Νικήτης 30
3.Θύελλα Στανού 22
4.Π.Α.Ο Δουμπιών 21
5.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 19
6.Α.Σ.Ουρανούπολης 17
7.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 17
8.Χολομών Ταξιάρχη 16
9.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 15
10.Τορωναίος Συκιάς 14
11.Δόξα Κρήμνης 13
12.Θύελλα Μεταγγιτσίου 5
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 5
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Θύελλα Μεταγγιτσίου και Νίκη Αμμουλιανής 2016 έχουν από έναν μηδενισμό.
Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα.

Επόμενη Αγωνιστική - 13η

Σάββατο 12 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Αετός Βαρβάρας - Χολομών Ριζων/Παλαιόχωρας
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Δόξα Κρήμνης
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Τορωναίος Συκιάς
Θύελλα Στανού - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης

Κυριακή 13 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Φοίνιξ Νικήτης - Α.Σ.Ουρανούπολης
Π.Α.Ο.Δουμπιών - Χολομών Ταξιάρχη
Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Η Κύπρος Διονυσίου ήταν η μεγάλη κερδισμένη του ντέρμπι κορυφής, στην οποία παρέμεινε μόνη πλέον, μετά την μεγάλη νίκη επί του Ηρακλή Νέας Φώκαιας, από τον οποίον αποσπάστηκε κατά τρεις βαθμούς.

Σήμερα Κυριακή 23 Δεκεμβρίου

Κύπρος Διονυσίου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 2 - 0 (Domi 7', 90'+3')
Δόξα Ορμύλιας - Δόξα Καλυβών 3 - 0
Αιγέας Παλλήνης - Θερμαϊκός Φλογητών 1 - 1 (Χαλκιάς 90' - Μπάμπεφ 20')
Αναγέννηση Βάβδου - Νεάπολις Πολυχρόνου 3 - 1 (Πέγιος 13', Πολυζώης 30', Πουρνάρας 80' - Δαλαμάγκας 80')
Αετός Φούρκας - Αετός Βατοπεδίου 3 - 0 (Λιάπης 15', Ντόντουλος 38', Βαλάσης 88')

Χθες Σάββατο 22 Δεκεμβρίου

Α.Ο.Σημάντρων - Αναγέννηση Αγίου Πρόδρομου 1 - 0 (45' Ποντικέρης)
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 2 (43' Μπουζής - 17' Χρ.Τζηρίτης, 83' Ρίνης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κύπρος Διονυσίου 36
2.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 33
3.Αιγέας Παλλήνης 26
4.Δόξα Ορμύλιας 24
5.Ελπίδα Πολυγύρου 22
6.Θερμαϊκός Φλογητών 20
7.Αετός Φούρκας 18
8.Α.Ο.Σημάντρων 16
9.Δόξα Καλυβών 16
10.Αναγέννηση Βάβδου 14
11.Α.Σ.Αγίου Μάμα 12
12.Αετός Βατοπεδίου 6
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 2
14.Αναγέννηση Αγίου Πρόδρομου 1

Επόμενη Αγωνιστική - 13η

Σάββατο 12 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Αναγέννηση Αγίου Πρόδρομου - Κύπρος Διονυσίου
Νεάπολις Πολυχρόνου - Α.Ο.Σημάντρων
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Αετός Φούρκας

Κυριακή 13 Ιανουαρίου - Ώρα 15.00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Δόξα Καλυβών
Θερμαϊκός Φλογητών - Δόξα Ορμύλιας
Ελπίδα Πολυγύρου - Αιγέας Παλλήνης
Αετός Βατοπεδίου - Αναγέννηση Βάβδου

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Χθες Σάββατο 22 Δεκεμβρίου

Κόσμος Νέων Μουδανιών - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 1 - 7
Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου - ΑΠΟΕΛ Γερακινής 2 - 4
Ρεπό η Νέμεσις Συκιάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 21
2.Νέμεσις Συκιάς 19
3.ΑΠΟΕΛ Γερακινής 10
4.Κόσμος Νέων Μουδανιών 9
5.Α.Ε.Σ Γεροπλάτανου 0



Last modified onΚυριακή, 23 Δεκέμβριος 2018 17:56