ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ 4-1 (SLIDESHOW VIDEO)

Featured ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ 4-1 (SLIDESHOW VIDEO) Photos: HALKIDIKI VOICE

Η ομάδα του Πολυχρόνου με το νεανικό της σύνολο αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις, προηγήθηκε στο σκορ με τον Ζούρι Ντερβίσι στο 4ο λεπτό, ενώ ισοφάρισε για την Κύπρο ο Τσιγγελιδης στο 27'. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 2-1, με γκολ του Στεφάνου στο 43'.

000001072

000001071

Η πρωτοπόρος του Ομίλου, επίσης νεανική ομάδα του Διονυσίου που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 με πολύ όμορφο γκολ του Ντόμι στο 43', ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μαυρίκης πέτυχε το 4ο γκολ κλείνοντας το σκορ της συνάντησης.
Διαιτήτευσε ο Γιάννης Κούρας, με βοηθούς τους Χατζηδημητρίου και Τσαμτσίδη.

- Camera-Photos-Editing: Halkidiki Voice

Η Κύπρος Διονυσίου με προπονητή τον Λεωνίδα Ζωτάκη, παρέταξε τους Γιοβανάκη, Μπαλτατζή, Τσιγγελίδη, Στεφάνου, Τσαρούχα, Ντόμι, Φιλιππίδη, Βλαχάκη, Τράκα, Γενή, Δεμερτζή, Μπερμπερίδη Ν, Κατσαρό, Κουτρουμάνη, Ντοντσάκη, Μπουζπούρη, Μπερμπερίδη Χ και Τσακίρη.
Η Νεάπολις Πολυχρόνου έπαιξε με τους Αγαπίδη, Αθανασιάδη, Κούκιο, Μουστάκα, Γρούγιο, Αντωνόπουλο, Ματάμη, Δημητρίου, Ντερβίσι, Ράλλα, Ζυμπέρη, Φιλίππου, Δαλαμάγκα και Κώνστα.