Ε.Π.Σ.Χ - Αποτελέσματα - Βαθμολογίες Α' και Β' Κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 20η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Α.Ο.Σάρτης 5-0
Διγενής Λακκώματος - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 0-3
Ελπίδα Βραστών - Νίκη Πολυγύρου 0-2
Απόλλων Αρναίας - Όλυνθος Ολύνθου 2-1
Α.Ο.Χανιώτης - Τορωναίος Αφύτου 0-3

Χθες Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Θύελλα Κρήνης - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 6-0
Π.Ο.Μουδανιών - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 1-2
Άκανθος Ιερισσού - Ανθεμούς Γαλάτιστας 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 47
2.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 43
3.Νίκη Πολυγύρου 43
4.Π.Ο.Μουδανιών 37
5.Άρης Κασσανδρείας 2005 36
6.Όλυνθος Ολύνθου 33
7.Α.Ο.Σάρτης 32
8.Τορωναίος Αφύτου 31
9.Ανθεμούς Γαλάτιστας 25
10.Θύελλα Κρήνης 24
11.Α.Ο.Χανιώτης 23
12.Ελπίδα Βραστών 18
13.Απόλλων Αρναίας 17
14.Διγενής Λακκώματος 17
15.Άκανθος Ιερισσού 3
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1

Επόμενη Αγωνιστική - 21η

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Α.Ο.Σάρτης - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Θύελλα Κρήνης
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Διγενής Λακκώματος
Τορωναίος Αφύτου - Απόλλων Αρναίας

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Άρης Κασσανδρείας 2005
Νίκη Πολυγύρου - Π.Ο.Μουδανιών
Όλυνθος Ολύνθου - Ελπίδα Βραστών
Α.Ο.Χανιώτης - Άκανθος Ιερισσού

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ''Γαιογνώση'' - 17η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 2-0
Χολομών Ταξιάρχη - Φοίνιξ Νικήτης 1-3
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Δόξα Κρήμνης 1-0

Χθες Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Στανού 2-0
Π.Α.Ο. Δουμπιών - Θύελλα Μεταγγιτσίου 1-0
Τορωναίος Συκιάς - Α.Σ. Ουρανούπολης 2-1

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 0 - 3 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 45
2.Φοίνιξ Νικήτης 38
3.Π.Α.Ο.Δουμπιών 31
4.Θύελλα Στανού 29
5.Αριστοτέλης Σταψείρων/Στρατονίκης 25
6.Τορωναίος Συκιάς 22
7.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 20
8.Α.Σ Ουρανούπολης 20
9.Χολομών Ταξιάρχη 18
10.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 18
11.Δόξα Κρήμνης 16
12.Νίκη Αμμουλιανής 2016 15
13.Θύελλα Μεταγγιτσίου 8
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 18η

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Π.Α.Ο.Δουμπιών
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης
Δόξα Κρήμνης - Α.Σ. Ουρανούπολης

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου - Ώρα 14.00

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Αετός Βαρβάρας

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Θύελλα Στανού - Χολομών Ταξιάρχη
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Τορωναίος Συκιάς

Φοίνιξ Νικήτης - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Αναγέννηση Βάβδου - Δόξα Καλυβών 5-2
Α.Ο.Σημάντρων - Δόξα Ορμύλιας 0-0
Αετός Φούρκας - Θερμαϊκός Φλογητών 2-2

Χθες Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Ελπίδα Πολυγύρου 3-0
Αετός Βατοπεδίου - Νεάπολις Πολυχρόνου 2-2
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 2-0
Αιγέας Παλλήνης - Κύπρος Διονυσίου 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κύπρος Διονυσίου 45
2.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 45
3.Αιγέας Παλλήνης 30
4.Δόξα Ορμύλιας 29
5.Ελπίδα Πολυγύρου 29
6.Α.Ο.Σημάντρων 26
7.Αετός Φούρκας 25
8.Θερμαϊκός Φλογητών 22
9.Α.Σ.Αγίου Μάμα 21
10.Αναγέννηση Βάβδου 20
11.Δόξα Καλυβών 19
12.Αετός Βατοπεδίου 7
13.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 4
14.Νεάπολις Πολυχρόνου 3

Επόμενη Αγωνιστική - 18η

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Ελπίδα Πολυγύρου - Αετός Φούρκας
Νεάπολις Πολυχρόνου - Α.Σ. Αγίου Μάμα
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αιγέας Παλλήνης

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου - Ώρα 11.00

Θερμαϊκός Φλογητών - Αναγέννηση Βάβδου
Δόξα Καλυβών - Α.Ο.Σημάντρων

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Αετός Βατοπεδίου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Κύπρος Διονυσίου - Δόξα Ορμύλιας