Ε.Π.Σ.Χ - Αποτελέσματα - Βαθμολογίες - Α' & Β' Κατηγορία

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική - 24η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 31 Μαρτίου

Νίκη Πολυγύρου - Α.Ο.Σάρτης 2 - 1
Τα Μ.Κ. Στρατωνίου - Όλυνθος Ολύνθου 3 - 0
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Α.Ο.Χανιώτης 1 - 5
Θύελλα Κρήνης - Απόλλων Αρναίας 2 - 1

Χθες Σάββατο 30 Μαρτίου

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Τορωναίος Αφύτου 1 - 0 (Αργυρίου 20')
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Ανθεμούς Γαλάτιστας 2 - 0 (Λεσάι 29',63')
Π.Ο. Μουδανιών - Άκανθος Ιερισσού 5 - 1 (Σαϊτιώτης 5',20',48',56',58' - Ναούμ 3')
Διγενής Λακκώματος - Ελπίδα Βραστών 2 - 1 (Σωτήρης Κωνσταντινίδης 45',Γιαννακόπουλος 90'+5' - Κακούρος 50')

Βαθμολογία

1. Ν. Π.Ο. Ν. Καλλικράτειας 62
2. Νίκη Πολυγύρου 56
3. Μ.Κ. Στρατωνίου 55
4. Όλυνθος Ολύνθου 43
5. Π.Ο. Μουδανιών 42
6. Άρης Κασσανδρείας 2005 40
7. Τορωναίος Αφύτου 38
8. Α.Ο. Σάρτης 38
9. Α.Ο. Χανιώτης 36
10. Ανθεμούς Γαλάτιστας 34
11. Θύελλα Κρήνης 28
12. Απόλλων Αρναίας 23
13. Ελπίς Βραστών 22
14. Διγενής Λακκώματος 21
15. Άκανθος Ιερισσού 4
16. Προποντίς Ν. Μαρμαρά 2

Επόμενη Αγωνιστική - 25η

Σάββατο 6 Απριλίου - Ώρα 17.00

Α.Ο.΄Χανιώτης - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Γήπεδο Παλιουρίου
Τορωναίος Αφύτου - Τα Μ.Κ Στρατωνίου
Απόλλων Αρναίας - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά

Κυριακή 7 Απριλίου - Ώρα 17.00

Α.Ο.Σάρτης - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Όλυνθος Ολύνθου - Νίκη Πολυγύρου
Άκανθος Ιερισσού - Άρης Κασσανδρείας 2005
Ελπίδα Βραστών - Θύελλα Κρήνης
Διγενής Λακκώματος - Π.Ο.Μουδανιών

Β' Κατηγορία - ''Γαιογνώση'' - 19η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 31 Μαρτίου

Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 3 - 0
Δόξα Κρήμνης - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 2 - 1
Π.Α.Ο. Δουμπιών - Νίκη Αμμουλιανής 2016 2 - 2

Χθες Σάββατο 30 Μαρτίου

Αετός Βαρβάρας - Χολομών Ταξιάρχη 4 - 0
Τορωναίος Συκιάς - Φοίνιξ Νικήτης 3 - 1
Α.Σ. Ουρανούπολης - Θύελλα Μεταγγιτσίου 1 - 0

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Θύελλα Στανού 0 - 3 α.α

Βαθμολογία

1. Αετός Βαρβάρας 51
2. Φοίνιξ Νικήτης 45
3. Θύελλα Στανού 39
4. ΠΑΟ Δουμπιών 37
5. Αριστοτέλης Σταγ./Στρατ. 31
6. Τορωναίος Συκιάς 29
7. Α.Σ. Ουρανούπολης 29
8. Χολωμών Ταξιάρχη 24
9. Νίκη Αμμουλιανής 2016 23
10. Χολωμών Ρ.Π. 20
11. Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 19
12. Δόξα Κρήμνης 19
13. Θύελλα Μεταγγιτσίου 17
14. Αστήρ Αγ. Νικολάου -9

Επόμενη Αγωνιστική - 21η

Σάββατο 6 Απριλίου - Ώρα 17.00

Τορωναίος Συκιάς - Χολομών Ταξιάρχη
Α.Σ. Ουρανούπολης - Νίκη Αμμουλιανής 2016
Δόξα Κρήμνης - Θύελλα Στανού
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας

Κυριακή 7 Απριλίου

Ώρα 11.00

Θύελλα Μεταγγιτσίου - Φοίνιξ Νικήτης

Ώρα 17.00

Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Π.Α.Ο. Δουμπιών

Αετός Βαρβάρας - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 31 Μαρτίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Αετός Φούρκας 2 - 0
Α.Ο.Σημάντρων - Θερμαϊκός Φλογητών 1 - 1

Χθες Σάββατο 30 Μαρτίου

Α.Σ. Αγίου Μάμα - Αετός Βατοπεδίου 4 - 0
Αναγέννηση Βάβδου - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 2
Αιγέας Παλλήνης - Νεάπολις Πολυχρόνου 5 - 0
Δόξα Ορμύλιας - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 3 - 0
Κύπρος Διονυσίου - Δόξα Καλυβών 3 - 0

Βαθμολογία

1. Κύπρος Διονυσίου 54
2. Ηρακλής Ν. Φώκαιας 54
3. Αιγέας Παλλήνης 40
4. Δόξα Ορμύλιας 38
5. Ελπίς Πολυγύρου 34
6. Α.Ο. Σημάντρων 33
7. Α.Σ. Αγ. Μάμα 33
8. Αετός Φούρκας 27
9. Θερμαϊκός Φλογητών 26
10. Αναγέννηση Βάβδου 21
11. Δόξα Καλυβών 21
12. Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου 9
13. Νεάπολις Πολυχρόνου 6
14. Αετός Βατοπεδίου 4

Επόμενη Αγωνιστική - 21η

Σάββατο 6 Απριλίου - Ώρα 17.00

Αιγέας Παλλήνης - Α.Σ. Αγίου Μάμα
Κύπρος Διονυσίου - Ελπίδα Πολυγύρου
Δόξα Καλυβών - Νεάπολις Πολυχρόνου
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Θερμαϊκός Φλογητών

Κυριακή 7 Απριλίου

Ώρα 11.00

Δόξα Ορμύλιας - Αετός Βατοπεδίου

Ώρα 17.00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Αναγέννηση Βάβδου
Α.Ο.Σημάντρων - Αετός Φούρκας



Last modified onΚυριακή, 31 Μάρτιος 2019 20:01