Ε.Π.Σ.Χ - Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α' & Β' κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική - 26η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 14 Απριλίου

Όλυνθος Ολύνθου - Α.Ο.Σάρτης 3 - 0
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Α.Ο.Χανιώτης 0 - 0
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Άκανθος Ιερισσού 5 - 2
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Ελπίδα Βραστών 0 - 2
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Διγενής Λακκώματος 0 - 0

Χθες Σάββατο 13 Απριλίου

Νίκη Πολυγύρου - Τορωναίος Αφύτου 1 - 0
Νέος Π.Ο Νέας Καλλικράτειας΄- Απόλλων Αρναίας 3 - 0
Θύελλα Κρήνης - Π.Ο.Μουδανιών 0 - 3

Βαθμολογία

1.Νεος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας 68
2. Νίκη Πολυγύρου 60
3. Τα Μ.Κ. Στρατωνίου 58
4.Ολυνθος Ολύνθου 47
5. Π.Ο. Μουδανιών 45
6. Άρης Κασσανδρείας 2005 44
7. Τορωναιος Αφύτου 41
8.Ανθεμους Γαλάτιστας 38
9. Α.Ο Σάρτης 38
10. Α.Ο. Χανιώτης 37
11. Ελπίδα Βραστων 28
12. Θύελλα Κρήνης 28
13. Απόλλων Αρναίας 26
14. Διγενής Λακκώματος 25
15. Άκανθος Ιερισσού 4
16. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 2

Επόμενη Αγωνιστική - 27η

Σάββατο 20 Απριλίου - Ώρα 17.00

Α.Ο.Σάρτης - Α.Ο.Χανιώτης
Π.Ο.Μουδανιών - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Θύελλα Κρήνης - Άρης Κασσανδρείας 2005

Κυριακή 21 Απριλίου - Ώρα 17.00

Τορωναίος Αφύτου - Όλυνθος Ολύνθου
Απόλλων Αρναίας - Ανθεμούς Γαλάτιστας
Άκανθος Ιερισσού - Νίκη Πολυγύρου
Ελπίδα Βραστών - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας
Διγενής Λακκώματος - Τα Μ.Κ Στρατωνίου

Β' Κατηγορία - ''Γαιογνώση'' - 22η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 14 Απριλίου

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 5 - 1
Χολομών Ταξιάρχη - Δόξα Κρήμνης 3 - 0
Φοίνιξ Νικήτης - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 5 - 0

Χθες Σάββατο 13 Απριλίου

Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Αετός Βαρβάρας 0 - 2
Π.Α.Ο.Δουμπιών - Α.Σ. Ουρανούπολης 1 - 0
Θύελλα Στανού - Θύελλα Μεταγγιτσίου 2 - 2

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τορωναίος Συκιάς 0 - 3 α.α

Βαθμολογία

1. Αετός Βαρβάρας 57
2. Φοίνικας Νικήτης 51
3. Θύελλα Στανού 43
4. ΠΑΟ Δουμπιων 40
5. Τορωναιος Συκιάς 35
6. Αριστοτέλης Σταγείρων/ Στρατονίκης 34
7. Α.Σ. Ουρανούπολης 32
8. Χολομων Ταξιάρχη 27
9. Νίκη Αμμουλιανής 2016 26
10. Χολομων Ριζών/ Παλαιόχωρας 23
11. Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 19
12. Δόξα Κρημνης 19
13. Θύελλα Μεταγγιτσιου 18
14. Αστήρ Αγίου Νικολάου -9.

Επόμενη Αγωνιστική - 23η

Σάββατο 20 Απριλίου - Ώρα 17.00

Α.Σ. Ουρανούπολης - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Χολομών Ταξιάρχη
Φοίνιξ Νικήτης - Νίκη Αμμουλιανής 2016

Κυριακή 21 Απριλίου

Ώρα 11.00

Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Π.Α.Ο. Δουμπιών
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Θύελλα Στανού

Ώρα 17.00

Αετός Βαρβάρας - Τορωναίος Συκιάς

Δόξα Κρήμνης - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 14 Απριλίου

Αετός Βατοπεδίου - Δόξα Καλυβών 1 - 0
Ελπίδα Πολυγύρου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 4 - 0
Αιγέας Παλλήνης - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 0 - 1
Αναγέννηση Βάβδου - Α.Ο.Σημάντρων 1 - 1

Χθες Σάββατο 13 Απριλίου

Α.Σ.Αγίου Μάμα - Δόξα Ορμύλιας 1 - 3
Αετός Φούρκας - Κύπρος Διονυσίου 1 - 5

Τετάρτη 10 Απριλίου

Θερμαϊκός Φλογητών - Νεάπολις Πολυχρόνου 2 - 2

Βαθμολογία

1.Κυπρος Διονυσίου 60
2. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 60
3. Δόξα Ορμύλιας 44
4. Αιγέας Παλλήνης 43
5. Α. Ο. Σημάντρων 37
6. Ελπίδα Πολυγύρου 37
7. Α. Σ. Αγίου Μαμα 33
8. Αετός Φούρκας 27
9. Θερμαϊκός Φλογητών 27
10. Αναγέννηση Βάβδου 22
11. Δόξα Καλυβών 22
12. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 12
13. Νεάπολις Πολυχρόνου 10
14 . Αετός Βατοπεδίου 7

Επόμενη Αγωνιστική - 23η

Σάββατο 20 Απριλίου - Ώρα 17.00

Δόξα Ορμύλιας - Αιγέας Παλλήνης
Δόξα Καλυβών - Α.Σ.Αγίου Μάμα
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αετός Φούρκας
Νεάπολις Πολυχρόνου - Ελπίδα Πολυγύρου

Κυριακή 21 Απριλίου - Ώρα 17.00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Α.Ο.Σημάντρων
Κύπρος Διονυσίου - Αναγέννηση Βάβδου
Θερμαϊκός Φλογητών - Αετός Βατοπεδίου.

ΤΕΛΙΚΟΣ πρωταθλήματος Κ12
Σάββατο 13 Απριλίου
Δημοτικό Στάδιο Γαλάτιστας ΝΙΚΟΣ ΑΒΕΡΗΣ
Αετός Βαρβάρας - Άρης Κασσανδρείας 2005 1 - 2