Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων Α' & Β' κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική - 27η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 21 Απριλίου

Τορωναίος Αφύτου - Όλυνθος Ολύνθου 1 - 1
Απόλλων Αρναίας - Ανθεμούς Γαλάτιστας 2 - 3
Άκανθος Ιερισσού - Νίκη Πολυγύρου 1 - 4
Ελπίδα Βραστών - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 1 - 3
Διγενής Λακκώματος - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 0 - 0

Χθες Σάββατο 20 Απριλίου

Α.Ο.Σάρτης - Α.Ο.Χανιώτης 1 - 1
Π.Ο.Μουδανιών - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 5 - 0
Θύελλα Κρήνης - Άρης Κασσανδρείας 2005 2 - 4

Βαθμολογία

1. Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 71
2. Νίκη Πολυγύρου 63
3. Τα Μ.Κ Στρατωνίου 59
4. Π.Ο.Μουδανιων 48
5. Όλυνθος Ολύνθου 48
6. Άρης Κασσανδρείας 2005 47
7. Τορωναιος Αφύτου 42
8. Ανθεμους Γαλάτιστας 41
9. Α. Ο. Σάρτης 39
10. Α. Ο. Χανιώτης 38
11. Ελπίδα Βραστων 28
12. Θύελλα Κρήνης 28
13. Απόλλων Αρναίας 26
14. Διγενής Λακκώματος 26
15. Άκανθος Ιερισσού 4
16. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 2

Επόμενη Αγωνιστική - 28η

Σάββατο 4 Μαϊου - Ώρα 17.00

Τορωναίος Αφύτου - Α.Ο.Σάρτης
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Π.Ο.Μουδανιών

Κυριακή 5 Μαϊου - Ώρα 17.00

Α.Ο.Χανιώτης - Απόλλων Αρναίας
Όλυνθος Ολύνθου - Άκανθος Ιερισσού
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Ελπίδα Βραστών
Νίκη Πολυγύρου - Διγενής Λακκώματος
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Θύελλα Κρήνης
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Άρης Κασσανδρείας 2005

Β' Κατηγορία - ''Γαιογνώση'' - 23η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 21 Απριλίου

Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Π.Α.Ο.Δουμπιών 1 - 2
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Θύελλα Στανού 1 - 1
Αετός Βαρβάρας - Τορωναίος Συκιάς 6 - 0

Χθες Σάββατο 20 Απριλίου

Α.Σ.Ουρανούπολης - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 1 - 4
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Χολομών Ταξιάρχη 1 - 1
Φοίνιξ Νικήτης - Νίκη Αμμουλιανής 2016 4 - 1

Δόξα Κρήμνης - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

Βαθμολογία

1.Αετός Βαρβάρας 60
2.Φοίνιξ Νικήτης 54
3.Θύελλα Στανού 44
4.Π.Α.Ο. Δουμπιών 43
5.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 37
6.Τορωναίος Συκιάς 35
7.Α.Σ.Ουρανούπολης 32
8.Χολομών Ταξιάρχη 28
9.Νίκη Αμμουλιανής 2016 26
10.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 23
11.Δόξα Κρήμνης 22
12.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 20
13.Θύελλα Μεταγγιτσίου 19
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα
Η Θύελλα Μεταγγιτσίου έχει -6 βαθμούς
Η Νίκη Αμμουλιανής 2016 έχει -3 βαθμούς

Επόμενη Αγωνιστική - 24η

Σάββατο 4 Μαϊου - Ώρα 17.00

Α.Σ. Ουρανούπολης - Αετός Βαρβάρας
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας
Χολομών Ταξιάρχη - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου

Κυριακή 5 Μαϊου

Ώρα 14.00

Θύελλα Στανού - Νίκη Αμμουλιανής 2016

Ώρα 17.00

Τορωναίος Συκιάς - Δόξα Κρήμνης
Π.Α.Ο.Δουμπιών - Φοίνιξ Νικήτης

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Θύελλα Μεταγγιτσίου 0 - 3 α.α

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 21 Απριλίου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Α.Ο.Σημάντρων 3 - 0
Θερμαίκός Φλογητών - Αετός Βατοπεδίου 6 - 2

Χθες Σάββατο 20 Απριλίου

Δόξα Ορμύλιας - Αιγέας Παλλήνης 2 - 1
Κύπρος Διονυσίου - Αναγέννηση Βάβδου 6 - 0
Δόξα Καλυβών - Α.Σ.Αγίου Μάμα 4 - 3
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αετός Φούρκας 2 - 2
Νεάπολις Πολυχρόνου - Ελπίδα Πολυγύρου 4 - 3

Βαθμολογία

1.Κύπρος Διονυσίου 63
2.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 63
3.Δόξα Ορμύλιας 47
4.Αιγέας Παλλήνης 43
5.Α.Ο.Σημάντρων 37
6.Ελπίδα Πολυγύρου 37
7.Α.Σ.Αγίου Μάμα 33
8.Θερμαϊκός Φλογητών 30
9.Αετός Φούρκας 28
10.Δόξα Καλυβών 24
11.Αναγέννηση Βάβδου 22
12.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 13
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 13
14.Αετός Βατοπεδίου 7

Επόμενη Αγωνιστική - 24η

Σάββατο 4 Μαϊου - Ώρα 17.00

Αιγέας Παλλήνης - Δόξα Καλυβών
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Θερμαϊκός Φλογητών
Ελπίδα Πολυγύρου - Αετός Βατοπεδίου

Κυριακή 5 Μαϊου

Ώρα 11.00

Αναγέννηση Βάβδου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου
Αετός Φούρκας - Νεάπολις Πολυχρόνου

Ώρα 17.00

Δόξα Ορμύλιας - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Α.Ο.Σημάντρων - Κύπρος Διονυσίου