Ε.Π.Σ.Χ. - Πρωταθλητής ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας!

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική

Ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας επικράτησε με 4-0 των Μ. Κ. Στρατωνίου και πανηγυρίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Γ' Εθνική!

Στην μάχη της παραμονής, η Θύελλα Κρήνης ήταν αυτή που "χαμογέλασε", αφού πέτυχε μεγάλη νίκη με 1-2 στο Γήπεδο "Νάκης Αυγέρης" επί της Ολύνθου Ολύνθου και θα αγωνιστεί στη νέα Α1.

Αποτελέσματα 30ης (τελευταίας) Αγωνιστικής

Σήμερα Κυριακή 19 Μαϊου

Άκανθος Ιερισσού - Α.Ο.Σάρτης 2 - 4
Απόλλων Αρναίας - Ελπίδα Βραστών 2 - 1
Τορωναίος Αφύτου - Διγενής Λακκώματος 2 - 4
Α.Ο.Χανιώτης - Π.Ο.Μουδανιών 1 - 1
Όλυνθος Ολύνθου - Θύελλα Κρήνης 1 - 2
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Άρης Κασσανδρείας 2005 1 - 1
Νίκη Πολυγύρου - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 4 - 1
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 4 - 0

Τελική Βαθμολογία

1. Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 80
2. Νίκη Πολυγύρου 72
3. Τα Μ.Κ.Στρατωνίου 65
4. Όλυνθος Ολύνθου 54
5. Άρης Κασσανδρείας 2005 51
6. Π.Ο. Μουδανιών 50
7. Τορωναιος Αφύτου 48
8. Ανθεμους Γαλάτιστας 44
9. Α.Ο.Σαρτης 43
10. Α.Ο. Χανιώτης 43
11. Θύελλα Κρήνης 31
12. Απόλλων Αρναίας 30
13. Ελπίδα Βραστων 30
14. Διγενής Λακκώματος 29
15. Άκανθος Ιερισσού 4
16. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά -1

Οι δώδεκα ομάδες που θα συμμετέχουν στη Νέα Α1 της Αγωνιστικής Περιόδου 2019 - 20 είναι:

Νίκη Πολυγύρου
Τα Μ.Κ Στρατωνίου
Όλυνθος Ολύνθου
Άρης Κασσανδρείας 2005
Π.Ο. Μουδανιών
Τορωναιος Αφύτου
Ανθεμούς Γαλάτιστας
Α.Ο.Χανιώτης
Α.Ο.Σάρτης
Θύελλα Κρήνης
Αετός Βαρβάρας
Ηρακλής Νέας Φώκαιας

Β' Κατηγορία - ''Γαιογνώση'' - 26η (τελευταία) Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 19 Μαΐου

Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Αετός Βαρβάρας 0 - 6
Α.Σ. Ουρανούπολης - Φοίνιξ Νικήτης 3 - 2

Χθες Σάββατο 18 Μαΐου

Δόξα Κρήμνης - Θύελλα Μεταγγιτσίου 0 - 3
Τορωναίος Συκιάς - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 9 - 1
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Θύελλα Στανού 1 - 1
Χολομών Ταξιάρχη - Π.Α.Ο.Δουμπιών 0 - 1

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Νίκη Αμμουλιανής 2016 0 - 3 α.α

Τελική Βαθμολογία

1. Αετός Βαρβάρας 69
2. Φοίνιξ Νικήτης 54
3. Θύελλα Στανού 51
4. Π.Α.Ο.Δουμπιών 49
5. Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 44
6. Τορωναίος Συκιάς 41
7. Α.Σ.Ουρανούπολης 35
8. Νίκη Αμμουλιανής 2016 32
9. Χολομών Ταξιάρχη 31
10. Θύελλα Μεταγγιτσίου 28
11. Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 26
12. Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 23
13. Δόξα Κρήμνης 22
14. Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 19 Μαϊου

Αναγέννηση Βάβδου - Αετός Βατοπεδίου 6 - 2

Χθες Σάββατο 18 Μαϊου

Δόξα Καλυβών - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 1 - 6
Κύπρος Διονυσίου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 2 - 1
Δόξα Ορμύλιας - Θερμαϊκός Φλογητών 3 - 1
Α.Ο.Σημάντρων - Νεάπολις Πολυχρόνου 1 - 0
Αιγέας Παλλήνης - Ελπίδα Πολυγύρου 3 - 1
Αετός Φούρκας - Α.Σ.Αγίου Μάμα 2 - 4

Τελική Βαθμολογία

1. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 72
2. Κύπρος Διονυσίου 67
3. Δόξα Ορμύλιας 53
4. Αιγέας Παλλήνης 50
5. Ελπίδα Πολυγύρου 43
6. Α.Ο.Σημάντρων 42
7. Α.Σ.Αγίου Μάμα 39
8. Αετός Φούρκας 35
9. Θερμαϊκός Φλογητών 31
10. Δόξα Καλυβών 27
11. Αναγέννηση Βάβδου 25
12. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 17
13. Νεάπολις Πολυχρόνου 16
14. Αετός Βατοπεδίου -1

Οι δώδεκα ομάδες που θα συμμετέχουν στη Νέα Α' Κατηγορία της Αγωνιστικής Περιόδου 2019 - 20 είναι:

Απόλλων Αρναίας
Ελπίδα Βραστών
Διγενής Λακκώματος
Άκανθος Ιερισσού
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Φοίνιξ Νικήτης
Θύελλα Στανού
Π.Α.Ο.Δουμπιών
Κύπρος Διονυσίου
Δόξα Ορμύλιας
Αιγέας Παλλήνης
Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας



Last modified onΤρίτη, 21 Μάιος 2019 13:39