Στους "4" του Κυπέλλου Χαλκιδικής Alex Men's Hair Club Π.Ο. Μουδανιών & Ανθεμούς Γαλάτιστας

Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο οι σημερινοί αγώνες της Φάσης των "8" του Κυπέλλου Χαλκιδικής Alex men's hair club, με τους Ανθεμούντα Γαλάτιστας και Π. Ο. Μουδανιών να συμπληρώνουν την τετράδα της ημιτελικής φάσης, στην οποία ήδη βρίσκονται, από την περασμένη Τετάρτη 16 Οκτωβρίου, Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας και Όλυνθος Ολύνθου.

Στο Δημοτικό Στάδιο Γαλάτιστας "Νίκος Αβερης", ο γηπεδούχος Ανθεμούς εξασφάλισε ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο την πρόκριση, αφού προηγήθηκε με 3-0 του πρωτοπόρου της Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ Α.Ε. - ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ Αετού Βαρβάρας, ο οποίος απλά μείωσε στο τελικό 3-1 στην επανάληψη.

Στην Σάρτη όμως έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι, με δραματική διακύμανση του σκορ, το οποίο εντέλει οδηγήθηκε και κρίθηκε στην ημιωρη παράταση, με τον Π.Ο.Μ. να προκρίνεται στους "4" για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν προηγήθηκαν με 0-2, χάρη σε τέρματα των Μανωλωφ στο 17' και Ραφαέλα στο 22', για να φέρει ο Α. Ο. Σάρτης το παιχνίδι στα ίσια, μέσα σε έξι λεπτά, με τους Νταμαρλη στο 31' και Φειδακη στο 37', με το 2-2 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο 52' ο Θανάσης Παναγιωτόπουλος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Π.Ο.Μ., για να ισοφαρίσει και πάλι ο Ερωτόκριτος Νταμαρλης στο 67', με το 3-3 να οδηγεί τις δύο ομάδες στην ημίωρη παράταση.

Εκεί λοιπόν "μίλησε" και πάλι ο Θανάσης Παναγιωτόπουλος στο 107', χαρίζοντας έτσι την μεγάλη νίκη - πρόκριση στην ομάδα του Π.Ο. Μουδανιών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Φάσης των "8"