Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων - Βαθμολογίες

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ γαιογνώση

Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής:

Δόξα Ορμύλιας - Αιγέας Παλλήνης 2 - 0
Φοίνιξ Νικήτης - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 0 - 4
Θύελλα Στανού - Α. Σ. Κόσμος 5 - 0
Άκανθος Ιερισσού - Διγενής Λακκώματος 3 - 1
Π. Α. Ο. Δουμπιων - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 2 - 1
Ρεπό ο Απόλλων Αρναίας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 28
2. Δόξα Ορμύλιας 28
3. Απόλλων Αρναίας 25
4. Άκανθος Ιερισσού 25
5. Π. Α. Ο. Δουμπιων 24
6. Θύελλα Στανού 24
7. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 18
8. Αιγέας Παλλήνης 13
9. Διγενής Λακκώματος 9
10. Φοίνιξ Νικήτης 9
11. Α. Σ. Κόσμος 0

Εκκρεμεί η απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής της διοργανώτριας για την τύχη του αγώνα Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Α. Σ. Κόσμος

Επόμενη αγωνιστική - 15η - Κυριακή 15 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Αιγέας Παλλήνης - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας
Α. Σ. Κόσμος - Δόξα Ορμύλιας - Γήπεδο Διονυσίου
Απόλλων Αρναίας - Φοίνιξ Νικήτης
Διγενής Λακκώματος - Θύελλα Στανού - Γήπεδο Λακκώματος 2
Άκανθος Ιερισσού - Π. Α. Ο. Δουμπιων
Ρεπό η Προποντίδα Νέου Μαρμαρά

Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Νέμεσις Συκιάς - Χολομων Ταξιάρχη 1 - 2
Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Α. Σ. Ουρανούπολης 6 - 1

Χθες Σάββατο 7 Δεκεμβρίου

Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης - Θύελλα Μεταγγιτσιου 3 - 1
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τορωναίος Συκιάς 2 - 0
Ρεπό η Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Χολομων Ταξιάρχη 28
2. Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης 28
3. Α. Σ. Ουρανούπολης 20
4. Νίκη Αμμουλιανής 2016 17
5. Θύελλα Μεταγγιτσιου 11
6. Τορωναίος Συκιάς 9
7. Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου 7
8. Νέμεσις Συκιάς 7
9. Αστήρ Αγίου Νικολάου 6

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου έχει -6

Επόμενη αγωνιστική - 13η

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου - Αστήρ Αγίου Νικολάου - Γήπεδο Παλαιόχωρας
Θύελλα Μεταγγιτσιου - Τορωναίος Συκιάς

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

Ώρα 14:00

Χολομων Ταξιάρχη - Νίκη Αμμουλιανής 2016

Ώρα 15:00

Α. Σ. Ουρανούπολης - Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης
Ρεπό η Νέμεσις Συκιάς

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α. Ο. Σημάντρων - Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων 3 - 1
Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής - Θερμαϊκός Πορταριάς 0 - 6
Αναγέννηση Βάβδου - Ελπίδα Πολυγύρου 0 - 5

Χθες Σάββατο 7 Δεκεμβρίου

Νεάπολις Πολυχρόνου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου Δεν διεξήχθη, δεν προσήλθε η Αναγέννηση
Α. Σ. Αγίου Μαμα - Θερμαϊκός Φλογητών 1 - 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Α. Ο. Σημάντρων 34
2. Ελπίδα Πολυγύρου 28
3. Νεάπολις Πολυχρόνου 20
4. Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων 19
5. Θερμαϊκός Πορταριάς 18
6. Α. Σ. Αγίου Μαμα 16
7. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 13
8. Θερμαϊκός Φλογητών 8
9. Αναγέννηση Βάβδου 4
10. Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής 4

Για την τύχη του αγώνα Νεάπολις Πολυχρόνου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου θα αποφασίσει η πειθαρχική επιτροπή της διοργανώτριας.

Επόμενη αγωνιστική - 13η

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων - Α. Σ. Αγίου Μαμα - Γήπεδο Νέων Συλλατων
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Θερμαϊκός Πορταριάς

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

Ώρα 11:00

Ελπίδα Πολυγύρου - Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής
Α. Ο. Σημάντρων - Αναγέννηση Βάβδου

Ώρα 15:00

Θερμαϊκός Φλογητών - Νεάπολις Πολυχρόνου

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ Α.Ε. - ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ

Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής:

Τα Μ. Κ. Στρατωνίου - Α. Ο. Σάρτης 1 - 1
Νίκη Πολυγύρου - Α. Ο. Χανιώτης 2 - 0
Θύελλα Κρήνης - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 1 - 2
Π. Ο. Μουδανιών - Όλυνθος Ολύνθου 3 - 0
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Αετός Βαρβάρας 0 - 5
Τορωναίος Αφύτου - Ανθεμους Γαλάτιστας 1 - 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Π. Ο. Μουδανιών 27
2. Αετός Βαρβάρας 26
3. Ανθεμους Γαλάτιστας 26
4. Νίκη Πολυγύρου 25
5. Όλυνθος Ολύνθου 24
6. Τορωναίος Αφύτου 20
7. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 20
8. Θύελλα Κρήνης 18
9. Α. Ο. Σάρτης 17
10. Α. Ο. Χανιώτης 13
11. Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 11
12. Άρης Κασσανδρείας 2005 1

Επόμενη αγωνιστική - 15η - Σάββατο 14 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Α. Ο. Σάρτης - Α. Ο. Χανιώτης
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Τα Μ. Κ. Στρατωνίου
Όλυνθος Ολύνθου - Νίκη Πολυγύρου
Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Κρήνης
Ανθεμους Γαλάτιστας - Π. Ο. Μουδανιών
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Τορωναίος Αφύτου