Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων Κυριακής - Βαθμολογία

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ γαιογνώση

Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής:

Αιγέας Παλλήνης - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 0 - 1
Α. Σ. Κόσμος - Δόξα Ορμύλιας 0 - 4
Απόλλων Αρναίας - Φοίνιξ Νικήτης 4 - 0
Διγενής Λακκώματος - Θύελλα Στανού 1 - 2
Άκανθος Ιερισσού - Π. Α. Ο. Δουμπιων 5 - 0
Ρεπό η Προποντίδα Νέου Μαρμαρά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 31
2. Δόξα Ορμύλιας 31
3. Απόλλων Αρναίας 28
4. Άκανθος Ιερισσού 28
5. Θύελλα Στανού 27
6. Π. Α. Ο. Δουμπιων 24
7. Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 21
8. Αιγέας Παλλήνης 13
9. Διγενής Λακκώματος 9
10. Φοίνιξ Νικήτης 9
11. Α. Σ. Κόσμος 0

Επόμενη αγωνιστική - 16η - Κυριακή 22 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Α. Σ. Κόσμος - Αιγέας Παλλήνης - Γήπεδο Διονυσίου
Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Απόλλων Αρναίας
Δόξα Ορμύλιας - Διγενής Λακκώματος
Φοίνιξ Νικήτης - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Θύελλα Στανού - Π. Α. Ο. Δουμπιων
Ρεπό η Άκανθος Ιερισσού

Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου - Αστήρ Αγίου Νικολάου 1 - 2
Α. Σ. Ουρανούπολης - Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης 3 - 2
Θύελλα Μεταγγιτσιου - Τορωναίος Συκιάς 7 - 0
Χολομων Ταξιάρχη - Νίκη Αμμουλιανής 2016 1 - 2
Ρεπό η Νέμεσις Συκιάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Χολομων Ταξιάρχη 28
2. Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης 28
3. Α. Σ. Ουρανούπολης 23
4. Νίκη Αμμουλιανής 2016 20
5. Θύελλα Μεταγγιτσιου 14
6. Τορωναίος Συκιάς 9
7. Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου 7
8. Νέμεσις Συκιάς 7
9. Αστήρ Αγίου Νικολάου 6

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική - 14η

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020 - Ώρα 15:00

Α. Σ. Ουρανούπολης - Θύελλα Μεταγγιτσιου
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Νέμεσις Συκιάς

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 - Ώρα 15:00

Τορωναίος Συκιάς - Α. Ε. Σ. Γεροπλατανου
Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης - Χολομων Ταξιάρχη
Ρεπό η Νίκη Αμμουλιανής 2016

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Θερμαϊκός Φλογητών - Νεάπολις Πολυχρόνου Δεν διεξήχθη, λόγω μη παρουσίας παρόχου υγείας
Α. Ο. Σημάντρων - Αναγέννηση Βάβδου 3 - 1
Ελπίδα Πολυγύρου - Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής - ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ. Δήλωσε αδυναμία συμμετοχής ο Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής

Χθες Σάββατο 14 Δεκεμβρίου

Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων - Α. Σ. Αγίου Μαμα 2 - 0
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Θερμαϊκός Πορταριάς 1 - 6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Α. Ο. Σημάντρων 37
2. Ελπίδα Πολυγύρου 31
3. Νεάπολις Πολυχρόνου 23
4. Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων 22
5. Θερμαϊκός Πορταριάς 21
6. Α. Σ. Αγίου Μαμα 16
7. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 13
8. Θερμαϊκός Φλογητών 8
9. Αναγέννηση Βάβδου 4
10. Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής 4

Επόμενη αγωνιστική - 14η

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020 - Ώρα 15:00

Θερμαϊκός Φλογητών - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου
Αναγέννηση Βάβδου - Α. Σ. Αγίου Μαμα

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

Ώρα 11:00

Θερμαϊκός Πορταριάς - Ελπίδα Πολυγύρου
Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής - Α. Ο. Σημάντρων

Ώρα 15:00

Νεάπολις Πολυχρόνου - Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ Α.Ε. - ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ

Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής:

Α. Ο. Σάρτης - Α. Ο. Χανιώτης 1 - 1
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Τα Μ. Κ. Στρατωνίου Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου
Όλυνθος Ολύνθου - Νίκη Πολυγύρου 0 - 0
Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Κρήνης 6 - 1
Ανθεμους Γαλάτιστας - Π. Ο. Μουδανιών 2 - 1
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Τορωναίος Αφύτου Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αετός Βαρβάρας 29
2. Ανθεμους Γαλάτιστας 29
3. Π. Ο. Μουδανιών 27
4. Νίκη Πολυγύρου 26
5. Όλυνθος Ολύνθου 25
6. Τορωναίος Αφύτου 20
7. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 20
8. Θύελλα Κρήνης 18
9. Α. Ο. Σάρτης 18
10. Α. Ο. Χανιώτης 14
11. Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 11
12. Άρης Κασσανδρείας 2005 1

Ηρακλής Νέας Φώκαιας, Τα Μ. Κ. Στρατωνίου, Άρης Κασσανδρείας 2005, Τορωναίος Αφύτου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική - 16η - Σάββατο 21 Δεκεμβρίου - Ώρα 15:00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Α. Ο. Σάρτης
Α. Ο. Χανιώτης - Όλυνθος Ολύνθου
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου - Αετός Βαρβάρας
Νίκη Πολυγύρου - Ανθεμους Γαλάτιστας
Θύελλα Κρήνης - Τορωναίος Αφύτου
Π. Ο. Μουδανιών - Άρης Κασσανδρείας 2005