Ν ΠΟ Ν ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ 2-0 SLIDESHOW (VIDEO)

Featured Ν ΠΟ Ν ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ 2-0 SLIDESHOW (VIDEO) Photos: VOICE Web Channel

- Φωτογραφικά στιγμιότυπα και τα γκολ σε video από τον αγώνα της Καλλικράτειας με την Νίκη Αγκαθιάς (2-0) την Κυριακή 15 Δεκ 2019

000 PPASCHOS 80X90 Γράφει: Παναγιώτης Πάσχος - Ρεπορτάζ: VOICE Web Channel

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο, ο ΝΠΟΝΚ κατάφερε να προηγηθεί με την έναρξη σχεδόν του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47', με τον Τάσο Κουκουλέκη να εκμεταλλεύεται ασίστ του Προβατίδη από αριστερά και να πλασάρει ιδανικά τον Κανδηλάπτη. Ο Κουκουλέκης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του στο 77' μετά την ασίστ του προωθημένου Πολυζά και ωραίο γυριστό από το ύψος του πέναλτυ.
Επτά περίπου λεπτά νωρίτερα η Νίκη πέτυχε τέρμα από θέση οφ σάϊντ που σωστά ακυρώθηκε παρά τις διαμαρτυρίες.

Η ομάδα της Καλλικράτειας και του Δημήτρη Κάλφα, έπαιξε με τους Συλλέκτη, Κοσμίδη, Πολυζά, Μάντζιο, Κριτσιάνη (89' Παπαγεωργίου), Αποστόλου, Ξανθόπουλο, Κουκουλέκη, Κιουρτσίδη (46' Προβατίδη-75' Χότζα), Δαγκούλη, Παπακωνσταντίνου (46' Χατζηϊγνατιάδη).
Η Νίκη Αγκαθιάς (Κωστογλίδης) παρέταξε τους Κανδηλάπτη, Ράδη, Τσιούχα, Τσιότρα (60' Καραγιάννη), Κίτσα, Πανταζή (80' Μπατσαρά), Τσάτσο (26' λ.τρ. Ευθυμίου), Μούδιο, Γουνόπουλο (50' Δραγάνη), Λαμπίρη, Ανδριόπουλο.

- Camera-Photos-Editing:  VOICE Web Channel