Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου - Πρόγραμμα Κυριακής

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Για την 24η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ Εθνικής ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας γνώρισε την ήττα σήμερα με 1-0 στην Θέρμη, από τον τοπικό Θερμαϊκό.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής θα ξεκινήσουν αύριο στις 15:00 και είναι τα ακόλουθα:

Θύελλα Σαρακηνών - Α. Ο. Σειρήνα 3 - 0 α. α
Νίκη Αγκαθιάς - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Π. Α. Σ. Φλώρινα - Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου - Αγροτικός Αστέρας 0 - 3 α. α
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Αλμωπος Αριδαίας
Αστραπή Μεσοποταμίας - Εδεσσαϊκός
Ρεπό η Αναγέννηση Γιαννιτσών

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ Α.Ε. - ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΣΙΘΩΝΙΑΣ

Αποτελέσματα της 22ης Αγωνιστικής και τελευταίας της κανονικής περιόδου:

Α. Ο. Σάρτης - Π. Ο. Μουδανιών 2 - 2
Όλυνθος Ολύνθου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 1 - 1
Αετός Βαρβάρας - Α. Ο. Χανιώτης 3 - 2
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Θύελλα Κρήνης 0 - 1
Τορωναίος Αφύτου - Νίκη Πολυγύρου 1 - 0
Ανθεμους Γαλάτιστας - Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 3 - 0

Βαθμολογία κανονικής περιόδου

1. Όλυνθος Ολύνθου 44
2. Αετός Βαρβάρας 43
3. Τορωναίος Αφύτου 41
4. Νίκη Πολυγύρου 39
5. Π. Ο. Μουδανιών 38
6. Ανθεμους Γαλάτιστας 36
7. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 33
8. Α. Ο. Χανιώτης 27
9. Α. Ο. Σάρτης 25
10. Θύελλα Κρήνης 24
11. Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 11
12. Άρης Κασσανδρείας 2005 4

Στα Play - Off για την ανάδειξη του πρωταθλητή θα αγωνιστούν Όλυνθος Ολύνθου, Αετός Βαρβάρας, Τορωναίος Αφύτου, Νίκη Πολυγύρου, Π.Ο. Μουδανιών και Ανθεμους Γαλάτιστας

Στα Play - out θα συμμετέχουν Ηρακλής Νέας Φώκαιας, Α.Ο. Χανιώτης, Α.Ο. Σάρτης, Θύελλα Κρήνης, Τα Μ.Κ. Στρατωνίου και Άρης Κασσανδρείας 2005

Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α. Σ. Αγίου Μαμα - Α. Ο. Σημάντρων 1 - 3

Αύριο Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Ώρα 11:00

Θερμαϊκός Πορταριάς - Θερμαϊκός Φλογητών

Ώρα 15:00

Α. Ε. Ποντίων Πετραλώνων - Α. Π. Ο. Ε. Λ. Γερακινής - Γήπεδο Νέων Συλλατων
Ελπίδα Πολυγύρου - Νεάπολις Πολυχρόνου
Αναγέννηση Βάβδου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Σάββατο 22 Φεβρουαρίου - Ώρα 15:00

Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΉ γαιογνώση

Πρόγραμμα 22ης Αγωνιστικής και τελευταίας της κανονικής περιόδου

Αύριο Κυριακή 16 Φεβρουαρίου - Ώρα 15:00

Άκανθος Ιερισσού - Θύελλα Στανού
Π. Α. Ο. Δουμπιων - Φοίνιξ Νικήτης
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Δόξα Ορμύλιας
Διγενής Λακκώματος - Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Γήπεδο Λακκώματος 2
Απόλλων Αρναίας - Α. Σ. Κόσμος