ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Ο ΚΑΟΧ (VIDEO ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ)

Featured ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Ο ΚΑΟΧ (VIDEO ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ) Photos: VOICE Web Channel / Παναγιώτης Πάσχος

000 PPASCHOS 80X90 Γράφει: Παναγιώτης Πάσχος - Ρεπορτάζ: VOICE Web Channel

Την περασμένη Κυριακή 11 Ιουλίου στο Κλειστό του Αγίου Παύλου Χαλκιδικής διενεργήθηκε η τελική φάση του παιδικού πρωταθλήματος μπάσκετ του νομού, με την ομάδα του Καλαθοσφαιρικού Αθλητικού Ομίλου Χαλκιδικής να κατακτά την πρώτη θέση και να ετοιμάζεται για την 2η φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος στην Θεσσαλονίκη, που θα αρχίσει το επόμενο Σάββατο 17 Ιουλίου, με την Χαλκιδικιώτικη ομάδα να αντιμετωπίζει στο κλειστό της Ηλιούπολης στις 21:00 τους Ικάρους Σερρών.

KAOXKALL 2

Στον τελικό της Κυριακής ο ΚΑΟΧ νίκησε τον Κένταυρο Καλλικράτειας με 72-33, ενώ νωρίτερα η παιδική ομάδα του ΠΟ Μουδανιών επικράτησε αυτής του ΑΟ Τρίγλιας και κατέλαβε την τρίτη θέση.
Το Κύπελλο του πρωταθλητή απένειμε ο πρόεδρος της ΕΚΑΣΧ κ. Κώστας Τσιάρας, ενώ μετάλλια στους παίκτες των δύο φιναλίστ επέδωσαν ο Αντιδήμαρχος Ν. Προποντίδας κ. Δημήτρης Χατζηαλέξης και το μέλος ΔΣ της ΕΚΑΣΧ κ. Χρήστος Βλάχος.

KAOXKALL3

Στο video που ακολουθεί μπορείτε να παρακολουθήσετε στιγμιότυπα από το πρώτο ημίχρονο του τελικού και τις απονομές που ακολούθησαν τον αγώνα, ενώ αμέσως μετά θα δημοσιεύσουμε ένα slideshow με φωτορεπορτάζ από τον τελικό.

Camera-Photos-Editing: VOICE Web Channel / Παναγιώτης Πάσχος