Ε.Π.Σ.Χ.: Αποτελέσματα αγώνων Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική σε όλες τις κατηγορίες

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Τα σημερινά αποτελέσματα των Play Off της Α 1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας

Α 1 Ερασιτεχνική Κατηγορία - Δεύτερη Φάση

Play - Off - 8η Αγωνιστική

Α. Ο. Σάρτης - Αετός Βαρβάρας 2-1
Νίκη Πολυγύρου - Τορωναίος Αφύτου 3-0
Α. Ο. Χανιώτης - Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας 4-0
Π. Ο. Μουδανιών - Φοίνικας Νικήτης 1-1

Βαθμολογία

1. Νίκη Πολυγύρου 20
2. Α. Ο. Χανιώτης 20
3. Αετός Βαρβάρας 19
4. Α. Ο. Σάρτης 16
5. Φοίνικας Νικήτης 11
6. Τορωναίος Αφύτου 9
7. Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας 7
8. Π. Ο. Μουδανιών 5

Αετός Βαρβάρας και Α. Ο. Σάρτης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο, ο οποίος θα διεξαχθεί την Τετάρτη 9 Μαρτίου στις 16:00 στο Γήπεδο της Βαρβάρας

Η Επόμενη Αγωνιστική - 9η - Σάββατο 12 Μαρτίου στις 16:00

Αετός Βαρβάρας - Τορωναίος Αφύτου
Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας - Α. Ο. Σάρτης
Φοίνικας Νικήτης - Νίκη Πολυγύρου
Α. Ο. Χανιώτης - Π. Ο. Μουδανιών

Α 1 Ερασιτεχνική Κατηγορία - Δεύτερη Φάση - Play - Out

Βαθμολογία

1. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 19
2. Ανθεμούς Γαλάτιστας 17
3. Δόξα Ορμύλιας 15
4. Άρης Κασσανδρείας 2005 12
5. Θύελλα Κρήνης 11
6. Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 4

Η Επόμενη Αγωνιστική - 8η - Σάββατο 12 Μαρτίου στις 16:00

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Δημοτικό Στάδιο Νέων Μουδανιών
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου - Ανθεμούς Γαλάτιστας - Γήπεδο Στρατονίκης
Δόξα Ορμύλιας - Θύελλα Κρήνης

Α' Ερασιτεχνική Κατηγορία

Βαθμολογία

1. Α. Ο. Σημάντρων 33
2. Διγενής Λακκώματος 29
3. Θύελλα Στανού 27
4. Θερμαϊκός Πορταριάς 26
5. Απόλλων Αρναίας 23
6. Νίκη Αμμουλιανής 2016 21
7. Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης 11
8. Αιγέας Παλλήνης 9
9. Νεάπολις Πολυχρόνου 3

Η Νεάπολις Πολυχρόνου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Η Επόμενη Αγωνιστική - 17η - Κυριακή 13 Μαρτίου στις 16:00

Απόλλων Αρναίας - Αιγέας Παλλήνης
Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Θερμαϊκός Πορταριάς
Α. Ο. Σημάντρων - Διγενής Λακκώματος - Δημοτικό Στάδιο Νέων Μουδανιών
Νεάπολις Πολυχρόνου - Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης 0-3 α.α
Ρεπό η Θύελλα Στανού

Β' Ερασιτεχνική Κατηγορία OXIA Αθλητική Εμπορική

Βαθμολογία

1. Αστέρας Αγίου Νικολάου 34
2. Δόξα Καλυβών 33
3. Τορωναίος Συκιάς 28
4. Α. Σ. Ουρανούπολης 22
5. Α. Σ. Αγίου Μάμα 21
6. Θύελλα Μεταγγιτσίου 16
7. ΑΠΟΕΛ Γερακινής 11
8. Θερμαϊκός Φλογητών 10
9. Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 9
10. Νέμεσις Συκιάς 5

Η Επόμενη Αγωνιστική - 17η - Κυριακή 13 Μαρτίου στις 16:00

Θερμαϊκός Φλογητών - Θύελλα Μεταγγιτσίου
Νέμεσις Συκιάς - ΑΠΟΕΛ Γερακινής
Δόξα Καλυβών - Τορωναίος Συκιάς
Αστέρας Αγίου Νικολάου - Α. Σ. Ουρανούπολης 4-1 , διεξήχθη το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου
Ρεπό ο Α. Σ. Αγίου Μάμα και η Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου