ΕΠΣΧ - Αποτελέσματα Β' και Γ' Κατηγορία

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Χολομών Ταξιάρχη - Θύελλα Μεταγγιτσίου 6 - 0
Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Φοίνιξ Νικήτης 2 - 3
Τορωναίος Συκιάς - Αετός Βαρβάρας 0 - 3
ΠΑΟ Δουμπιών - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 4 - 1
Θύελλα Στανού - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 1 - 1
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Δόξα Κρήμνης 0 - 3 α.α
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Α.Σ.Ουρανούπολης 3 - 0 (Σάββατο 8 Δεκεμβρίου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 27
2.Φοίνιξ Νικήτης 27
3.ΠΑΟ Δουμπιών 20
4.Θύελλα Στανού 20
5.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 15
6.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 14
7.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 14
8.Α.Σ.Ουρανούπολης 14
9.Χολομών Ταξιάρχη 13
10.Τορωνα'ιος Συκιάς 11
11.Δόξα Κρήμνης 10
12.Θύελλα Μεταγγιτσίου 2
13.Νίκη Αμμουλιανής 2016 1
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Η Θύελλα Μεταγγιτσίου έχει τιμωρηθεί με -6, λόγω της επίθεσης ποδοσφαιριστών της στον Διαιτητή Αναστασόπουλο, στον αγώνα με τον Φοίνικα στη Νικήτη, που διακόπηκε. Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα.

Επόμενη Αγωνιστική - 11η

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Αετός Βαρβάρας - Α.Σ.Ουρανούπολης
Δόξα Κρήμνης - Τορωναίος Συκιάς
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου - Ώρα 14.00

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Θύελλα Στανού

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Φοίνιξ Νικήτης - ΠΑΟ Δουμπιών
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Χολομών Ταξιάρχη
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο.Σημάντρων - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 0 - 3
Αιγέας Παλλήνης - Δόξα Ορμύλιας 4 - 1
Αναγέννηση Βάβδου - Κύπρος Διονυσίου 0 - 3
Αετός Βατοπεδίου - Θερμαϊκός Φλογητών 0 - 1
Ελπίδα Πολυγύρου - Νεάπολις Πολυχρόνου 5 - 0
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Δόξα Καλυβών 1 - 3(Σάββατο 8 Δεκεμβρίου)
Αετός Φούρκας - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 5 - 2(Σάββατο 8 Δεκεμβρίου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 30
2.Κύπρος Διονυσίου 30
3.Αιγέας Παλλήνης 22
4.Δόξα Ορμύλιας 21
5.Ελπίδα Πολυγύρου 16
6.Θερμαϊκός Φλογητών 16
7.Δόξα Καλυβών 16
8.Α.Ο Σημάντρων 13
9.Αετός Φούρκας 12
10.Α.Σ. Αγίου Μάμα 12
11.Αναγέννηση Βάβδου 8
12.Αετός Βατοπεδίου 6
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 2
14.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 1

Επόμενη Αγωνιστική - 11η

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Δόξα Ορμύλιας
Κύπρος Διονυσίου - Α.Ο.Σημάντρων
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αναγέννηση Βάβδου
Θερμαϊκός Φλογητών - Α. Σ. Αγίου Μάμα
Νεάπολις Πολυχρόνου - Αετός Φούρκας
Αετός Βατοπεδίου - Ελπίδα Πολυγύρου

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

Δόξα Καλυβών - Αιγέας Παλλήνης

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 8η Αγωνιστική

Κόσμος Νέων Μουδανιών - Α.Ε.Σ Γεροπλατάνου 3 - 1
Νέμεσις Συκιάς - ΑΠΟΕΛ Γερακινής 8 - 1 (Σάββατο 8 Δεκεμβρίου)
Ρεπό ο Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέμεσις Συκιάς 19
2.Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας 15
3.Κόσμος Νέων Μουδανιών 9
4.ΑΠΟΕΛ Γερακινής 4
5.Α.Ε.Σ Γεροπλατάνου 0

Επόμενη Αγωνιστική - 9η

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου - Ώρα 15.00

ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Κόσμος Νέων Μουδανιών
Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας - Νέμεσις Συκιάς
Ρεπό η Α.Ε.Σ Γεροπλατάνου.