Ε.Π.Σ.Χ. - Συγκεντρωτικά αποτελέσματα - βαθμολογίες

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 19η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

Α.Ο.Σάρτης - Θύελλα Κρήνης 1-0 (39' Μελίσσης)
Νίκη Πολυγύρου - Απόλλων Αρναίας 1-0 (83' Χλιάπας)
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Τορωναίος Αφύτου 2-0 (15' Ματσούκης, 28' Ζέφι)
Όλυνθος Ολύνθου - Α.Ο.Χανιώτης 0-0

Χθες Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Π.Ο.Μουδανιών 1-1 (90'+5' Καραγιώργης - 90'+4' N'Doi)
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Διγενής Λακκώματος 1-3 (83' Παπανικολάου - 61' Αρμενάκης, 68', 85' Σέρα)
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Ελπίδα Βραστών 2-2 (49' Τσουκάνης, 59' Πανούσης - 38' Σουσούρας, 56' Γρηγόρης Καραβασίλης)
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Άκανθος Ιερισσού 5-0 (13' Χότζα, 46' Αποστολίδης, 70', 78' Lieshaj, 79' Μπακαρόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 44
2.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 40
3.Νίκη Πολυγύρου 40
4.Π.Ο.Μουδανιών 37
5.Όλυνθος Ολύνθου 33
6.Άρης Κασσανδρείας 2005 33
7.Α.Ο.Σάρτης 32
8.Τορωναίος Αφύτου 28
9.Α.Ο.Χανιώτης 23
10.Ανθεμούς Γαλάτιστας 22
11.Θύελλα Κρήνης 21
12.Ελπίδα Βραστών 18
13.Διγενής Λακκώματος 17
14.Απόλλων Αρναίας 14
15.Άκανθος Ιερισσού 3
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 1

Επόμενη Αγωνιστική - 20η

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Θύελλα Κρήνης - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Π.Ο.Μουδανιών - Τα Μ.Κ Στρατωνίου
Άκανθος Ιερισσού - Ανθεμούς Γαλάτιστας

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Α.Ο.Σάρτης
Διγενής Λακκώματος - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας
Ελπίδα Βραστών - Νίκη Πολυγύρου
Απόλλων Αρναίας - Όλυνθος Ολύνθου
Α.Ο.Χανιώτης - Τορωναίος Αφύτου

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ''Γαιογνώση'' - 16η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

Φοίνιξ Νικήτης - Θύελλα Στανού 1 - 1
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Χολομών Ταξιάρχη 2 - 2
Δόξα Κρήμνης - Π.Α.Ο.Δουμπιών 0 - 1

Χθες Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Θύελλα Μεταγγιτσίου - Νίκη Αμμουλιανής 2016 0 - 4
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Αετός Βαρβάρας 1 - 3
Τορωναίος Συκιάς - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 4 - 1

Α.Σ.Ουρανούπολης - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αετός Βαρβάρας 42
2.Φοίνιξ Νικήτης 35
3.Θύελλα Στανού 29
4.Π.Α.Ο Δουμπιών 28
5.Α.Σ. Ουρανούπολης 20
6.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 19
7.Τορωναίος Συκιάς 19
8.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 18
9.Χολομών Ταξιάρχη 18
10.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 17
11.Δόξα Κρήμνης 16
12.Νίκη Αμμουλιανής 2016 12
13.Θύελλα Μεταγγιτσίου 5
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης,Χολομών Ταξιάρχη,Δόξα Κρήμνης και Θύελλα Μεταγγιτσίου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 17η

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Στανού
Π.Α.Ο.Δουμπιών - Θύελλα Μεταγγιτσίου
Τορωναίος Συκιάς - Α.Σ.Ουρανούπολης

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου - Ώρα 14.00

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Χολομών Ταξιάρχη - Φοίνιξ Νικήτης
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Δόξα Κρήμνης
Αστήρ Αγίου Νικολάου - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 0 - 3 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

Νεάπολις Πολυχρόνου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας 0 - 5
Κύπρος Διονυσίου - Α.Σ.Αγίου Μάμα 4 - 1
Α.Ο.Σημάντρων - Αιγέας Παλλήνης 1 - 0

Χθες Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Θερμαϊκός Φλογητών - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 2
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αετός Βατοπεδίου 4 - 0
Δόξα Καλυβών - Αετός Φούρκας 0 - 2
Δόξα Ορμύλιας - Αναγέννηση Βάβδου 8 - 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κύπρος Διονυσίου 45
2.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 42
3.Ελπίδα Πολυγύρου 29
4.Δόξα Ορμύλιας 28
5.Αιγέας Παλλήνης 27
6.Α.Ο.Σημάντρων 25
7.Αετός Φούρκας 24
8.Θερμαϊκός Φλογητών 21
9.Δόξα Καλυβών 19
10.Α.Σ. Αγίου Μάμα 18
11.Αναγέννηση Βάβδου 17
12.Αετός Βατοπεδίου 6
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 5
14.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 4

Επόμενη Αγωνιστική - 17η

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Ελπίδα Πολυγύρου
Αετός Βατοπεδίου - Νεάπολις Πολυχρόνου
Α.Σ.Αγίου Μάμα - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου
Αιγέας Παλλήνης - Κύπρος Διονυσίου

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου - Ώρα 11.00

Αναγέννηση Βάβδου - Δόξα Καλυβών
Α.Ο.Σημάντρων - Δόξα Ορμύλιας

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Αετός Φούρκας - Θερμαϊκός Φλογητών