Ε.Π.Σ.Χ - Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου - Πρόγραμμα Κυριακής

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική - 26η Αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου

Νίκη Πολυγύρου - Τορωναίος Αφύτου 1 - 0
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Απόλλων Αρναίας 3 - 0
Θύελλα Κρήνης - Π.Ο.Μουδανιών 0 - 3

Αύριο Κυριακή 14 Απριλίου - Ώρα 17.00

Όλυνθος Ολύνθου - Α.Ο.Σάρτης
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Α.Ο.Χανιώτης
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Άκανθος Ιερισσού
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Ελπίδα Βραστών
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Διγενής Λακκώματος

Β' Κατηγορία - ''Γαιογνώση'' - 22η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου

Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Αετός Βαρβάρας 0 - 2
Π.Α.Ο.Δουμπιών - Α.Σ. Ουρανούπολης 1 - 0
Θύελλα Στανού - Θύελλα Μεταγγιτσίου 2 - 2

Αύριο Κυριακή 14 Απριλίου

Ώρα 14.00

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας

Ώρα 17.00

Χολομών Ταξιάρχη - Δόξα Κρήμνης
Φοίνιξ Νικήτης - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Τορωναίος Συκιάς 0 - 3 α.α

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου

Α.Σ.Αγίου Μάμα - Δόξα Ορμύλιας 1 - 3
Αετός Φούρκας - Κύπρος Διονυσίου 1 - 5

Αύριο Κυριακή 14 Απριλίου

Ώρα 11.00

Αετός Βατοπεδίου - Δόξα Καλυβών
Ελπίδα Πολυγύρου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου

Ώρα 17.00

Αιγέας Παλλήνης - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Αναγέννηση Βάβδου - Α.Ο.Σημάντρων

Τετάρτη 10 Απριλίου

Θερμαϊκός Φλογητών - Νεάπολις Πολυχρόνου 2 - 2

Στον πρωινό τελικό του πρωταθλήματος Κ12 ο Άρης Κασσάνδρειας 2005 επικράτησε με 1-2 του τυπικά γηπεδούχου Αετού Βαρβάρας και κατέκτησε τον φετινό τίτλο.

Στο σκορ προηγήθηκε ο Αετός με τον Τσιάλη στο 10', για να φτάσει ο Άρης στην ανατροπή με τέρματα των Ζαγκαρετου στο 47' και Καλλιμανη στο 88'.

Ο τελικός, όπως και ο αντίστοιχος της Κ16 της Κυριακής 31 Μαρτίου, διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Γαλάτιστας ΝΊΚΟΣ ΑΒΕΡΗΣ.

Θυμίζουμε ότι στον τελικό της Κ16, που είχαν τεθεί αντίπαλοι πάλι οι Αετός Βαρβάρας και Άρης Κασσανδρείας 2005 είχε επικρατήσει η ομάδα του Γιώργου Αλβανού με 3-1.

Σήμερα λοιπόν η αντίστοιχη του Γιώργου Παπαμαλη πήρε την άτυπη ρεβάνς.