Ε.Π.Σ.Χ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α & Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Featured Ε.Π.Σ.Χ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α & Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Photos: HALKIDIKI VOICE

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης - Ρεπορτάζ: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

Α' Κατηγορία Bayline Ναυαγοσωστική - 29η Αγωνιστική

Σήμερα Κυριακή 12 Μαϊου

Α.Ο.Σάρτης - Απόλλων Αρναίας 2 - 2
Άκανθος Ιερισσού - Τορωναίος Αφύτου 2 - 3
Ελπίδα Βραστών - Α.Ο.Χανιώτης 1 - 1
Διγενής Λακκώματος - Όλυνθος Ολύνθου 0 - 2
Π.Ο.Μουδανιών - Ανθεμούς Γαλάτιστας 3 - 3
Θύελλα Κρήνης - Νίκη Πολυγύρου 1 - 2
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 1 - 4
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Τα Μ.Κ Στρατωνίου 0 - 2

* Να σημειώσουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα ΠΟΜ - Ανθεμούς ο Παναθλητικός Όμιλος Μουδανιών διοργάνωσε μια μικρή τελετή βράβευσης του Γιώργου Σαϊτιώτη για τα πολλά που προσέφερε στην ομάδα αλλά και στο Χαλκιδικιώτικο και Πανελλήνιο ποδόσφαιρο. Τον μεγάλο αθλητή και σκόρερ, βράβευσε για τους ίδιους λόγους και ο Δήμαρχος Ν. Προποντίδας Μανώλης Καρράς. Το κανάλι μας θα κάνει γι' αυτό ειδικό αφιέρωμα σε επόμενη δημοσίευση.

Βαθμολογία

1.Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας 77
2.Νίκη Πολυγύρου 69
3.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 65
4.Όλυνθος Ολύνθου 54
5.Π.Ο.Μουδανιών 49
6.Τορωναίος Αφύτου 48
7.Άρης Κασσανδρείας 2005 47
8.Ανθεμούς Γαλάτιστας 43
9.Α.Ο.Χανιώτης 42
10.Α.Ο.Σάρτης 40
11.Ελπίδα Βραστών 30
12.Θύελλα Κρήνης 28
13.Απόλλων Αρναίας 27
14.Διγενής Λακκώματος 26
15.Άκανθος Ιερισσού 4
16.Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 2

* Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Άρη Κασσανδρείας 2005 που διεκόπη στο 32' και για την τύχη του θα αποφασίσει η πειθαρχική επιτροπή της Ένωσης.


Επόμενη Αγωνιστική - 30η (και Τελευταία)

Κυριακή 19 Μαϊου - Ώρα 17.00

Άκανθος Ιερισσού - Α.Ο.Σάρτης
Απόλλων Αρναίας - Ελπίδα Βραστών
Τορωναίος Αφύτου - Διγενής Λακκώαμτος
Α.Ο.Χανιώτης - Π.Ο.Μουδανιών
Όλυνθος Ολύνθου - Θύελλα Κρήνης
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Άρης Κασσανδρείας 2005
Νίκη Πολυγύρου - Προποντίδα Νέου Μαρμαρά
Νέος Π.Ο.Νέας Καλλικράτειας - Τα Μ.Κ Στρατωνίου


Β'Κατηγορία ''Γαιογνώση'' - 25η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 12 Μαϊου

Νίκη Αμμουλιανής 2016 - Χολομών Ταξιάρχη 3 - 1

Χθες Σάββατο 11 Μαϊου

Αετός Βαρβάρας - Δόξα Κρήμνης 7 - 0
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Α.Σ. Ουρανούπολης 3 - 1
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Τορωναίος Συκιάς 3 - 1
Φοίνιξ Νικήτης - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 2 - 3
Θύελλα Στανού - Π.Α.Ο. Δουμπιών 3 - 1

Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

Βαθμολογία

1.Αετός Βαρβάρας 66
2.Φοίνιξ Νικήτης 54
3.Θύελλα Στανού 50
4.Π.Α.Ο. Δουμπιών 46
5.Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 43
6.Τορωναίος Συκιάς 38
7.Α.Σ. Ουρανούπολης 32
8.Χολομών Ταξιάρχη 31
9.Νίκη Αμμουλιανής 2016 29
10.Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας 26
11.Θύελλα Μεταγγιτσίου 25
12.Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου 23
13.Δόξα Κρήμνης 22
14.Αστήρ Αγίου Νικολάου -9

* Η Θύελλα Μεταγγιτσίου έχει (-6) - Η Νίκη Αμμουλιανής 2016 έχει (-3) - Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου δεν προσήλθε στο πρωτάθλημα

Επόμενη Αγωνιστική - 26η (και Τελευταία)

Σάββατο 18 Μαϊου - Ώρα 17.00

Δόξα Κρήμνης - Θύελλα Μεταγγιτσίου
Α.Σ. Ουρανούπολης - Φοίνιξ Νικήτης
Τορωναίος Συκιάς - Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου
Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης - Θύελλα Στανού
Χολομών Ταξιάρχη - Π.Α.Ο.Δουμπιών

Κυριακή 19 Μαϊου - Ώρα 17.00

Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Αετός Βαρβάρας

Αστήρ Αγίου Νικολάου - Νίκη Αμμουλιανής 2016 0 - 3 α.α

Νότιος Όμιλος

Σήμερα Κυριακή 12 Μαϊου

Νεάπολις Πολυχρόνου - Αναγέννηση Βάβδου 3 - 1

Χθες Σάββατο 11 Μαϊου

Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Κύπρος Διονυσίου 4 - 2
Δόξα Καλυβών - Δόξα Ορμύλιας 2 - 7
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Α.Ο.Σημάντρων 1 - 1
Θερμαϊκός Φλογητών - Αιγέας Παλλήνης 1 - 1
Ελπίδα Πολυγύρου - Α.Σ.Αγίου Μάμα 1 - 0
Αετός Βατοπεδίου - Αετός Φούρκας 0 - 6

Βαθμολογία

1.Ηρακλής Νέας Φώκαιας 69
2.Κύπρος Διονυσίου 64
3.Δόξα Ορμύλιας 50
4.Αιγέας Παλλήνης 47
5.Ελπίδα Πολυγύρου 43
6.Α.Ο.Σημάντρων 39
7.Α.Σ.Αγίου Μάμα 36
8.Αετός Φούρκας 34
9.Θερμαϊκός Φλογητών 31
10.Δόξα Καλυβών 27
11.Αναγέννηση Βάβδου 22
12.Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου 17
13.Νεάπολις Πολυχρόνου 16
14.Αετός Βατοπεδίου -1

* Ο Αετός Βατοπεδίου έχει δύο μηδενισμούς

Επόμενη Αγωνιστική - 26η (και Τελευταία)

Σάββατο 18 Μαϊου - Ώρα 17.00

Δόξα Καλυβών - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Κύπρος Διονυσίου - Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου
Δόξα Ορμύλιας - Θερμαϊκός Φλογητών
Α.Ο.Σημάντρων - Νεάπολις Πολυχρόνου
Αιγέας Παλλήνης - Ελπίδα Πολυγύρου
Αετός Φούρκας - Α.Σ.Αγίου Μάμα

Κυριακή 19 Μαϊου - Ώρα 17.00

Αναγέννηση Βάβδου - Αετός Βατοπεδίου



0000000HV

0000000eGUIDE1

Last modified onΚυριακή, 12 Μάιος 2019 20:36