ΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 0-1 (VIDEO ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ)

Featured ΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 0-1 (VIDEO ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ) Photos: HALKIDIKI VOICE

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης - Ρεπορτάζ: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

Ο Άρης Παλαιοχωρίου ήταν ο μεγάλος νικητής του Χαλκιδικιώτικου ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, καθώς επικράτησε στην Τρίγλια με 0-1, χάρη σε ένα πολύ όμορφο γκολ του Ηλία Ιγνατίδη με γυριστή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Δημήτρη Κωτάκη.

000000955

Ωστόσο, βάσει ευκαιριών ο Π.Ο.Τρίγλιας δικαιούταν κάτι περισσότερο σ το σημερινό παιχνίδι, ενώ εκφράζει έντονες διαμαρτυρίες για τον μη καταλογισμό πέναλτι, σε μια φάση με πρωταγωνιστές τον Μενεγκάλι και τον γκολκήπερ του Άρη Γιώτα, ενώ θεωρεί υπερβολή την αποβολή του προπονητού της ομάδας Κώστα Γεωργιάδη λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.

Με αυτή την μεγάλη νίκη, η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά, σε συνδυασμό και με τις ισοπαλίες Νίκης Αγκαθιάς και Αγροτικού Αστέρα, αποσπάστηκε από την δεύτερη θέση κατά τέσσερις βαθμούς.

000000954

- Παρακολουθήστε στο παρακάτω video τις κυριότερες φάσεις του Α' ημιχρόνου της σημερινής μεγάλης συνάντησης. Θα ακολουθήσει νεότερη δημοσίευση με πλήρη περιγραφή από τον Σωτήρη Θωμαδάκη και βίντεο με τις κυριότερες φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου και τις δηλώσεις των δύο προπονητών μετά το πέρας του αγώνα, αποκλειστικά στο Halkidiki Voive.